Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7. septembril kuulutati Estonia Kontserdisaalis pidulikult välja tänavuste ettevõtlusauhindade saajad. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt väljaantav Ettevõtluse Auhind 2010 läks Ericsson Eesti AS-le ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabelis 2010 tuli esimeseks Tallink Grupp.

Lisaks kahele peaauhinnale kuulutati  välja võitjad 6 auhinnakategoorias ning selgitati kõige konkurentsivõimelisemad ettevõtted 12 majandustegevusalas.

EASi juhatuse esimehe Ülari Alametsa sõnul on kõigi nominentide tegevus tõenduseks, et ka praegusel ajal on võimalik edukas olla. «Peaauhinna pälvis Ericsson Eesti, mis võttis üle osa Elcoteq’i tootmisest, suutis kasvatada eksporti ja on muljetavaldav lisandväärtuselt töötaja kohta, samuti tõi turule uusi tooteid ning näitas korralikku ärikasumit,» iseloomustas Alamets võitjat.

Konkursi Ettevõtluse Auhind läbiviimise eesmärk on riigipoolse tunnustuse jagamine Eesti edukatele ette-võtetele ja ettevõtlusteadlikkuse tõstmine. Parimad valisid eri valdkondade eksperdid, peaauhinna võitja kõrgetasemeline žürii majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi juhtimisel.

Aasta Areneja 2010 võitjaks valiti Polarwerk OÜ, kes teeb ehitus-, remondi- ja hooldusteenuseid raudteel ning on suutnud teostada järjest keerukamaid töid ja osaleda hangetes peatöövõtjana.

Innovaator 2010 võitjaks valiti Massi Miliano OÜ, mis lõi virtuaalse proovikabiini Fits.me ehk proovija mõõtudele vastava robotmannekeeni, mis aitab internetipoest ostes rõivaste istuvust proovida.

Eksportöör 2010 võitjaks osutus Wendre AS, mis on suure eksportkäibega ettevõte, mis suutis erinevalt paljudest teistest suureksportööridest oma eksporti 2009. aastal ka kasvatada, investeeris uutesse tehnoloogiatesse ning tõi turule uusi tooteid.

Välisinvestor 2010 võitjaks valiti Ericsson Eesti AS, mis võttis üle osa Elcoteq’i tootmisest ja lisas 4G võrguseadmete tootmise.

Turismi Uuendaja 2010 võitjaks valiti Maarja Magdaleena Gild MTÜ, mis on Pärnu kunstnikke ja käsitöölisi ühendav terviklik loomekeskus oma 18 meistrikojaga, pakkudes külastajatele lisaks aktiivset puhkust ja elamusturismi, toetab tugevalt kohaliku käsitöötraditsiooni edasikestmist ja elujõulisena püsimist ning tegeleb Pärnu Gildipäevade, advendiaja ürituste ja jõululaada korraldamisega.

Lisaks oli tänavu üks uus kategooria, Disaini Rakendaja 2010, mille pälvis Balteco AS, kes Põhja-Euroopa suurima vannitootjana rakendab oma toodangu disainimisel Eesti disainerite Toomas Kelderi, Matti Õunapuu, Tiit Liivi, Tõnis Krikki, Harri Erlichi ja Sven Sõrmuse loomingut.

Konkurentsivõime Edetabeli koostamise eesmärk on välja selgitada kõige konkurentsivõimelisemad ettevõtted, pakkuda ettevõtetele võimalust võrrelda end teiste omasugustega ning hinnata Eesti ettevõtete edukust, tulemuslikkust ja jätkusuutlikkust. Konkurentsivõime edetabel koostatakse üldedetabelina, väike- ja keskmise suurusega ettevõtete arvestuses ning tegevusalade kaupa 12 kategoorias.

Tiitli Eesti Konkurentsivõimelisim Ettevõte 2010 sai Tallink Grupp AS, kes edestas konkurentsivõime üldedetabelis eelmise aasta esikohaomanikku, tänavu teisele kohale tulnud Mažeikiu Nafta Trading House’i 1,5 protsendiga. Tallink Grupi müügitulu ja investeeringud on 2010. aasta konkurentsivõime edetabelis konkurentsitult kõige suuremad.

Majanduse tegevusalade kaupa osutusid edetabeli võitjateks järgmised ettevõtted:

BLRT Grupp AS - konkurentsivõimelisim tööstus- ja energeetikaettevõte 2010;

A. Le Coq AS - konkurentsivõimelisim toiduainetööstuse ettevõte 2010;

Humana Sorteerimiskeskus OÜ - konkurentsivõimelisim jaekaubandus-ettevõte 2010;

Mažeikiu Nafta Trading House OÜ - konkurentsivõimelisim hulgikaubandusettevõte 2010;

DenEesti OÜ – konkurentsivõimelisim turismiettevõte 2010;

Riigi Kinnisvara AS – konkurentsivõimelisim äriteenindus- ja kinnisvaraettevõte 2010;

AS Vopak E.O.S. –  konkurentsivõimelisim transpordi- ja logistika-ettevõte 2010;

Merko Ehitus AS – konkurentsivõimelisim ehitusettevõte 2010;

EMTAS – konkurentsivõimelisim side-, kommunikatsiooni- ja IT-ettevõte 2010;

Markilo OÜ – konkurentsivõimelisim põllu- ja metsamajandusettevõte 2010;

If Eesti Kindlustus AS – konkurentsivõimelisim finantsvahendusettevõte 2010;

AS G4S Eesti – konkurentsivõimelisim teenindusettevõte 2010;

Rentest OÜ – konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte 2010.

2010. aasta Konkurentsivõime Edetabeli koostamisel osales kokku 342 Eesti ettevõtet, kellest vastavalt metoodikale kvalifitseerus lõpptabeli koostamisel 325. Edetabelis osalemine oli vabatahtlik.

Samuti anti välja Eesti Juhtimiskvaliteedi Auhind 2010, mille suurettevõtete kategoorias pälvis Enics Eesti AS.

Lisaks anti välja auhind Tunnusta Ettevõtluse Edendajat 2010, mille võitis Testmarket.eu, Eesti Ekspressi ajakirjaniku Toivo Tänavsuu poolt asutatud ja veetud ingliskeelne veebi-keskkond, mis tutvustab Eesti tehnoloogiafirmasid, võtmeisikuid, saavutusi.

Parim Õpilasfirma 2010 on Pääsuke (Rolling Art) Tartu Kunstigümnaasiumist.

Swedbanki eriauhind innovaatilisele eksportöörile anti ettevõttele Mobi Solutions.

VES/e24.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo