Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vajame Eestit ühendavat, mitte lahutavat raudteed!

 

30. septembril 2016 ilmus Postimehes 101 inimese manifestne kiri, mis juhtis tähelepanu faktile, et Eestit jäädavalt muutev suurprojekt Rail Baltic ei saa sündida ilma sisulise avaliku aruteluta! Täielik vaikus, salastamine ja avalikkuse ignoreerimine, hoolimata projekti hiiglaslikust mõõtmest (sh rahalisest mõõtmest) ning selle keskkonna- ja majanduse järelmitest Eesti tulevikule ei ole demokraatlikus riigis siiski võimalik ega normaalne.


Nüüd näeme, et 101 kiri on eesmärgi täitnud, avalik huvi ja kaasamõtlemise soov on ärganud, ent adekvaatset infot plaanide kohta napib endiselt. Kasvanud on Rail Balticu hästirahastatud PR-töötajate surve kirja autoritele, keda tembeldatakse Kremli käsilasteks, vene mõjuagentideks ja küsimusi globaliseerumisvastaste protestiks, millele ei tasu tähelepanu pöörata jm värvikat. Siiski, kirja autorite ja väga arvukate kaasamõtlejate siht on Eesti ühishuvide eest seismine – mõistlikud ühendused Euroopaga.


Meie kõigi südames on vajadus seista Eesti pika perspektiivi ühishuvide eest, Eesti tuleviku huvides.

 

Täismahus artiklit loe edasi siit.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo