Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

MTV sarjast "Jackass" tuntud trikimees Bam Margera sai Eesti e­residendiks ning ajab Eestis 3D­-printimise eksperdiTaavi Kikasega ühist äri.


Kikasega, kes on 3D tehnoloogiaga juba aastaid tegelenud, asutas Margera Eestisettevõtte Bammerch OÜ,mis toodab 3D-prinditud ehteid ja aksessuaare. "Me toodame Bami stiiliga kaupa, milleks on erinevad ripatsid, järgmises etapis lähmeme sõrmusteni ja lõpus loodame jõuda rulade 3D-printimiseni," kirjeldas Kikas Raadio 2 saates "Agenda".


Bam ja Taavi kohtusid ühise tuttava kaudu ning jubaüsna pea mõistsid mehed, et peavad Bami disainerioskused ja Taavi 3D-printimise teadmised ühendama. Nii sündiski Bammerch. "Kohtusime kuskil 50 päevatagasi ja esimene probleem, mis meil oli, et kuidas asutada see ettevõtmine Eestisse.Esimene ja ainus võimalusoligi e-residentsus, millegasaab selle asja kiirelt ärateha," kirjeldas Kikas. E-residendi digitaalse isikutunnistuse sai Margera kättekõigest paari nädalaga.


Bamile, kes tuuritab möödaEuroopat oma ansambligaThe Evesdroppers, võimaldab e-residentsus osaleda Eesti asjaajamistes, olenemata tema füüsilisest viibimiskohast. "Hetkel ta Eestis ei ela, aga tal on plaan tullasiia pikemaks, kui kõik asjadlähevad hästi," paljastas Kikas.


Eestis ajab Bam Kikasesõnul äri eelkõige seetõttu, ettoimingud on kiiremad kuimujal riikides. "Kui Bamütles mulle start, läks mulneli tundi aega, et metallistesimene prototüüp valmisprintida," selgitas Kikas.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo