Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

stringsCurly Strings esineb Folk Alliance’i aastakonverentsil 15.-19. veebruaril Kansas City’s.

 

Eesti pärimusmuusika keskus on USA Folk Alliance International’i väljaantava Elain Weissmani elutöö preemia nominent. Auhinna 22-aastase ajaloo jooksul pole lõppvooru varem pääsenud organisatsiooni riigist, kus ei räägita inglise keelt emakeelena.


«Meile on väga oluline, et meie tegevust on märgatud,» kinnitas keskuse juhataja Tarmo Noormaa. «Auhinda väljaandev organisatsioon tegutseb väga suurel territooriumil ning sinna kuulub palju muusikaga tegelevaid inimesi ja festivale. See, et nüüd on silma jäänud ühe väikese riigi pärimusmuusikat edendav organisatsioon, on väga eriline. Kandideerimine oli meile siiski väga ootamatu, pole aimugi, kes meid sinna esitas.»


Elutöö preemia kandidaate on Eesti pärimusmuusika keskuse kõrval veel kaks. Üks on New Yorgi lähistel tegutsev Ashokani keskus, mis samuti korraldab kontserte ning muusikute kokkusaamisi, koolitusi ja festivale, pidades tähtsaks nii ajalugu kui loodust. Teine konkurent on Kanada folklorist Helen Creighton (1899–1989), kes kogus oma elu jooksul üle 4000 laulu ja ballaadi ning kirjutas rahvamuusikast 13 raamatut.


Noormaa ei soovinud prognoosida keskuse võidušansse, kuid möönis, et küllap on keskuse kandideerimisel oma osa ka selles, et eesti pärimusmuusikud on esinenud palju piiri taga ning ka tähtsatel pärimusmuusika festivalidel.


«Igal juhul on see, et oleme niisuguses nimekirjas nomineeritud, juba väga kõva sõna, eriti kui arvestada, et kõik varasemad kandidaadid on pärit ingliskeelsest kultuuriruumist. Nad on seni ringi vaadanud Uus-Meremaal, Põhja-Ameerikas, Austraalias, Iiri- ja Inglismaal», rääkis Noormaa.


Preemia saaja kuulutatakse välja Folk Alliance’i aastakonverentsil, mis kestab 15.–19. veebruarini Kansas Citys. Samal ajal on seal 200 esitluskontserdiga festival, kuhu on oodata 2500 delegaati paari­kümnest riigist.
Viimasel kahel aastal on seal esinenud Maarja Nuut ja Trad. Attack!, sel korral astub seal üles Curly Strings.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo