Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Afganistanis töövisiidil viibinud president Toomas Hendrik Ilves lendas 6. oktoobril Kabulist Helmandi provintsi, kus külastas Wahidi patrullbaasi, kus teenib Eesti jalaväekompanii.

Ilves tunnustas Eesti kaitseväelaste head väljaõpet ja vaprat teenistust Afganistani ühes kõige ohtlikumas provintsis, kus on langenud kaheksa meie sõdurit. "Te olete meie parimad sõdurid," kinnitas riigipea kohtumisel Wahidi patrullbaasis.

Ilvese sõnul puudub tal vastus küsimusele, kui kaua kestab NATO juhitud operatsioon Afganistanis. "Kui me lahkume Afganistanist, siis selleks, et tõesti lahkuda, mitte aga selleks, et mõne aja pärast tagasi tulla," rõhutas ta.

“Me mäletame ja leiname kõiki Eesti vapraid sõdureid, kes on langenud Afganistanis siinsete inimeste turvalisuse nimel, Eesti ja meie liitlaste nimel,” ütles president Ilves 6. oktoobri õhtul Camp Bastioni armeebaasis, Eesti langenud kaitseväelaste mälestusmärki avades.

“Meie kohus on meeles pidada kõiki meie riigi eest langenud sõjamehi, kes on võidelnud vabaduse eest – meie vabaduse eest ja selle vabaduse eest, mida väärivad Afganistani elanikud,” sõnas Eesti riigipea.

Mälestusmärgi rajamise algatasid parlamendi riigikaitsekomisjon ja Eesti Reservohvitseride Kogu. Enam kui sajast vabatahtlikust annetustest kogutud summa võimaldab ka mälestusmärgi hilisema toomise ja paigutamise Eestisse, kui meie kaitsevägi lõpetab kunagi missiooni Lõuna-Afganistanis.

VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo