Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6473931t1h114d

19. märtsil seadis peapiiskop Urmas Viilma Tartu Pauluse koguduse uue õpetajana ametisse senise abiõpetaja Kristjan Luhametsa. Pauluse koguduse hingekarjane Joel Luhamets sai 65-aastaseks ning tema jätkab teenimist Eesti evangeelse luterliku kiriku piiskopina.

 

Kristjan Luhamets on Pauluse kogudust abiõpetajana teeninud 2009. aastast alates ning koguduse liige olnud varemgi, niisamuti nagu ta on olnud laps oma isa kõrval ning nii nagu isa on lubanud ennast aidata. Nii usub Kristjan Luhamets, et ta on koguduse asjadega üsna põhjalikult kursis.

 

Küsimuse peale, mida isa talle tähtsal päeval soovis, vastas noor Luhamets, et küllap ta soovis Jumala õnnistust, kuid rohkem kui sõnaline soov on tal meeles see hetk, kuidas isa annab oma tööjärje üle pojale, mis ei ole väga tavaline. See tunne oli väga meeliliigutav.

 

Milliseid ülesandeid Kristjan Luhamets nüüd enda ees näeb?

“Kuna mina olen saanud kiriku sedavõrd ideaalses korras enda kätte, siis minu eesmärk saab olema, et need pingid oleksid siin inimesi täis, et see kirik jääks ühel päeval kitsaks,“ ütles Kristjan Luhamets.

 

 

Kui arvestada ka lapsi, kes selles kirikus on ristitud, võib öelda, et Pauluse koguduses on 6200 või isegi rohkem inimest. Kui arvestust pidada liikmeannetuste kaudu, siis ehk 1400. Pühapäevastel jutlustel on Luhametsa sõnul kohal mõnisada inimest.

 

«Aga Pauluse kirik puudutab siiski palju rohkemaid inimesi kui neid, kes on koguduse liikmed,» selgitas ta. Ta pidas silmas kontsertide ja tähtpäevade publikut ning koolide jumalateenistusi, mis jõulude ajal aset leiavad ning mille põhjal samuti võib öelda, et kõigil neil inimestel, kes on kirikusse tulnud, on igatsus Jumala järele olemas.

 

Kristjan Luhametsa isa Joel Luhamets tuli Tartu Pauluse koguduse õpetajaks 1997. aastal Põltsamaalt, kus ta oli sealse koguduse õpetaja ja Viljandimaa praost.

 

Joel Luhametsa ajal alustati Pauluse kiriku remontimist. 1999. aastal sai kirik uue torni ja tornikiivri. Pühakoja ümbrus sai korda. 2001. aastal võideti Tartu linna hange vältimatu sotsiaalabi andmiseks ning selleks, et rajada supiköök ja osutada riideabi, asuti keldriruume remontima. 2005. aastal vabastas ERM oma laoruumid ning kirik sai tervikuna kogudusele tagasi – algas suure remondi planeerimine. Esimesena valmis krüpt, siis tiibhoone ja siis kirikusaal. Pauluse restaureeritud kirik taaspühitseti 12. Septembril 2015.

Joel Luhamets teenis seal hingekarjasena 20 aastat ja kaks kuud. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo