Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

33662355956 ca88e79ae9 o

Balti välisministrid 28. märtsil Washingtonis kohtumisel USA välisministri Rex Tillersoniga. VM foto

 

Välisminister Sven Mikseri sõnul kinnitas 28. märtsil Washingtonis toimunud Balti riikide välisministrite kohtumine USA välisministri Rex Tillersoniga, et Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide strateegiline side on tugev ja jätkuv.

 

„USA on meie oluline liitlane ja me jagame lisaks ühistele huvidele ja julgeoleku väljakutsetele ka ühiseid väärtusi,“ ütles välisminister Mikser.

 

Balti riikide välisministrid tänasid Ameerika Ühendriike pikaajalise panuse eest Balti riikide ja Euroopa julgeolekusse laiemalt ning kinnitasid Balti riikide pühendumust kaitsekohustuse täitmisele. Tillerson kinnitas omalt poolt, et USA toetus NATOle on vankumatu.

 

Välisministrid rõhutasid kohtumisel ka mittekonventsionaalsete ohtudega võitlemise olulisust.

 

„Küberjulgeolek on lahutamatu osa laiemast julgeoleku kontseptsioonist ning on ilmne, et tulevikus peame selle teemaga kollektiivselt veelgi rohkem tegelema,“ rõhutas Mikser. Välisministrid nõustusid, et küberjulgeoleku puhul tuleb mõelda ka selle valdkonna õigusliku reguleerimise üle.

 

Terrorismivastasest võitlusest rääkides kinnitasid välisministrid rahvusvahelise koordinatsiooni ja koostöö tõhustamise vajalikkust. „Terrorism on meie ühine väljakutse ning ka Eesti soovib panustada vastavalt oma võimetele,“ rõhutas Mikser. Tillersoni sõnul hindab USA kõrgelt Balti riikide panust terrorismivastasesse võitlusesse.

Kohtumisel arutati ka energiajulgeolekut, transatlantilise vabakaubanduse ja strateegilise kommunikatsiooni küsimusi.

 

33464653382 0bb6e196cd o

Kohtumine senaator Angus Kingiga. Foto: VMedia

 

Ka kohtumistel Ameerika Ühendriikide senati relvajõudude ja luurekomitee liikmete Joni Ernsti ja Angus Kingiga ning välisasjade komitee liikme Cory Gardneriga kinnitas välisminister Sven Mikser, et Eesti hindab USA panust Euroopa julgeoleku tagamisse ning on valmis koostööd USAga mitmes valdkonnas veelgi tihendama.

Mikser kinnitas kohtumistel ka transatlantiliste suhete olulisust. „Ühtne Euroopa Liit on USA huvides – ainult tugevana saab Euroopa tõhusalt panustada terrorismiga võitlemisse ja globaalsete kriiside lahendamisse,“ ütles Mikser. Senaatoritega arutati ka vabakaubanduse olulisust EL ja USA suhetes.

 

VMedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo