Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

3. aprillil avalikustas ühe Skype’i loojana tuntud Sten Tamkivi, et tema 2014. a. aprillis asutatud idufirma Teleport müüakse kiiresti kasvavale Suurbritannia tehnoloogiaettevõttele Move Guides.

 

Samuti idufirma staatuses ettevõte ostab Telepordi täies mahus, kuid niimoodi, et selle senistest omanikest ja investoritest saavad Move Guidesi väikeosanikud ning Telepordi praegused omanikud liituvad ostjafirma juhtkonnaga. Tamkivi rõhutabki, et tegemist ei ole n-ö traditsioonilise exit’iga, kus „firma müüakse maha ja asutaja kõnnib päikseloojangusse”.

 

Tallinna kontor jääb alles, vahetub ainult kümmekonna töötaja tööandja nimi.

 

Lihtsustades võib öelda, et eestlaste loodud Telepordi kandev idee on teha inimestele ühest riigist teise töötama-õppima kolimine võimalikult lihtsaks. Sisestad kodulehel soovitud andmed ja Telepordi meeskonna kogutud andmetest sõelutakse välja just sulle uueks elukohaks sobivaimad piirkonnad koos infoga, kuidas muutuvad sinu väljaminekud ja sissetulekud. Teenus on siiani olnud tasuta ja ka kõigi muude väljatöötatud rakenduste eest (näiteks Teleport Zen koostab nimekirja asjadest, mis on vaja korda ajada just konkreetsesse riiki kolides) ei küsi Teleport raha. Idufirma teadlik valik oligi alustuseks võimalikult paljude riikide kohta andmeid koguda ja kasutajaid ligi meelitada. Raha teeniti pigem  neidsamu andmeid müües või raporteid koostades.

 

VES/arileht.delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo