Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisminister Sven Mikser ütles 5. aprillil Brüsselis toimunud Süüria ja piirkonna tuleviku toetamise konverentsil, et Eesti toetab Süüria pagulaste olukorra leevendamiseks ja humanitaarabiks 1,3 miljonit eurot.

 

Välisminister rõhutas, et kestva poliitilise lahenduse leidmine Süüria kodusõjale on esmatähtis ning kinnitas Eesti poolse abistamise jätkumise.

 

"Me oleme juba üle kuue aasta olnud tunnistajateks Süüria kodusõjale ning on aeg süstemaatiline inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse rikkumine ning sellega kaasnev vägivald lõpetada," ütles Mikser.

 

5. aprilli konverents toimus kaasaja ühe kõige traagilisema humanitaarkriisi taustal, kus miljonite inimeste elu sõltub rahvusvahelisest humanitaarabist. Ka Eesti jätkab omapoolset abistamist.  Välisminister teatas, et aastatel 2018-2019 eraldab Eesti 1,3 miljonit eurot humanitaarabiks Süüria pagulaste olukorra leevendamiseks. Seni on Eesti panustanud kokku 6,8 miljonit eurot," sõnas Mikser.

 

Konverentsi kaasjuhatasid EL, Saksamaa, Kuveit, Norra, Katar, Ühendkuningriik ja ÜRO. Ministrite tasandil toimuv konverents tõi kokku 70 riigi, rahvusvaheliste organisatsioonide ja kodanikuühiskonna esindajad.

 

VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo