Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ökoloogi ja metsateadlase Toomas Frey hinnangul ei täida valitsus juba kehtivat säästva arengu seadust ning püüab nüüd läbi suruda seadust, mis laastaks metsa.

 

Vabaerakond korraldas 13. aprillil valitsuse metsapoliitika vastase protestiaktsiooni. Vabaerakonna hinnangul takistavad metsaseaduse muudatused Eesti metsa tasakaalukat majandamist ning võimaldavad valitsusele kiire tulu tootmiseks ulatuslikku lageraiet, vahendasid ERR Uudised.

 

Enne protsestiaktsiooni arutati metsapoliitikat riiklikult tähtsa küsimusena riigikogu istungitesaalis.

 

 

Riigikogu ees esinenud ökoloog ja metsateadlane Toomas Frey rääkis, et kuusikute kogupindala on Eestis 192 000 hektarit ja igal aastal lubatakse sellest raiuda 1900 hektarit. Frey sõnul sellist kogust raieküpses kuusemetsas enam ei ole, sest see on juba ära raiutud. Kuusikutes tuleks raie tema sõnul seega peatada, kuulutades metsaseadus õigustühiseks. Tema sõnul võeti see vastu, kui kehtis säästva arengu seadus.

 

"See, et valitsus ei täida juba kehtivat säästva arengu seadust, on ju riigivastane tegevus. Valitsus ei täida seadust ja surub läbi uue seaduse, mis on oma sisult metsa laastamise seadus," ütles ökoloog.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo