Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

17991776 10154586801340698 267961359603761063 n

New Yorgi Eesti Kooli juhataja Merike Barborak ja tema lapsed Ella ja Sassu ülestõusmispüha keskpäeval oma Connecticuti koduaias süüdatud lõkke ääres. Eestis kutsuti rahvast tol päeval kell 19.00 süütama XII noorte laulu- ja tantsupeo tulesid, mis ühtlasi tähistasid samal päeval alanud EV100 programmi algust. Tartust pärit Merike on olnud NY Eesti Kooli juhataja aastast 2010 ja kirjutas Facebookis jagatud foto kirjelduseks: "Südametuli, laulupidu ja eestlased. Laulurõõm. #minajään #EV100" Tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo nimi on sümboolne tõotus "Mina jään". USA idarannikult läheb noorte laulupeole 61-liikmeline lastekoor "Laulurõõm" ja nende seast vähemalt veel kolm peret süütasid 16. aprillil rahvast ühendavaid laulupeolõkkeid – 2 New Yorgi osariigis ja üks Washington DCs.

 

16. aprillil, mil algas Eesti riigi sajanda sünnipäeva tähistamine, süttisid Eestis ja kaugemalgi sajad XII noorte laulu- ja tantsupeo tuled. Lõkete süütamisega tähistati 16. Aprillil samaaegselt ka EV100 programmi algust.

 

XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla palus eelnevalt: "Meie suur palve on, et kõik, kes sel õhtul tulesid oma kodupaigas süütavad, need tulesädemed ka foto või videona jäädvustaksid ning jagaksid neid seejärel sotsiaalmeedias, lisades teemaviite #minajään ning #ev100".

 

"Lõkked, tõrvikud ja küünlad süttivad teadaolevalt Harjumaast Võrumaani ja Hiiumaast Jõgevamaani. Oma tule süütavad ka Luksemburgi eestlased ning eesti keele huvilised Prantsusmaal," kirjutati eelnevalt ERRi kultuuriuudistes, kuid neid lõkkeid oli ilmselt kordades rohkem üle maailma.

 

Suuremad tuled süttisid ühes tantsurühmade esinemise ja simmaniga näiteks Valga põhikooli õuel, Viljandi Huntaugu mäel ning samuti Saue vallas Jõekääru pargis, kus lõkke ääres on ruumi lausa 800 inimesele. Pealinlasi oodati õhtul Tallinna lauluväljakule, kus kokkutulnutele esines koor ning folklorist Marju Kõivupuu rääkis tuletegemise kommetest ja kultuurist linnaruumis. Mitmel pool süütasid õhtul lõkked aktiivsed külaseltsid, laulukoorid ja tantsuringid.

 

ETV näitas otsepildis XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" tervitust Kurgjalt, kus esines üle 300 laulja ja tantsija. XII noorte lauluja tantsupidu "Mina jään" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist – 2. juulini.

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo