Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

18193294 846070665547279 8817532365100414725 o

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) uueks rektoriks valis akadeemia valimiskogu professori Ivari Ilja. Uue rektori ametiaeg algab 1. septembrist.

 

Ilja sai esimeses hääletusvoorus 55-liikmeliselt valimiskogult 30 poolthäält. Valituks osutumiseks piisanuks 28 häälest. Rektoriks kandideerisid neli professorit: Ivari Ilja, Kerri Kotta, Toomas Vavilov ja Marje Lohuaru, teatasid ERR uudised.

Ivari Ilja ametiaeg kestab viis aastat. Ta on üle 30 aasta töötanud EMTAs pedagoogi ja professorina, sealhulgas 15 aastat klaveriosakonna juhatajana. Ta on Eesti Interpreetide Liidu esimees ja Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige. Teda on autasustatud Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

 

Ilja ütles, et äkilisi muutusi või pöördeid ta teha ei plaani, ent samas tunnistas, et muutusi on vaja.

 

"Oma valimisplatvormis ma tõin välja päris mitmed punktid. Võib-olla suuremad nendest ongi struktuurireform ja juhtimistavade muutmine," sõnas Ilja ERR uudistesaates.

 

Ilja sõnul on rektori ülesanne leida tasakaal ja aidata erinevatel vooludel, koolkondadel ja erinevatel suurtel kunstnikuisiksustel tunda end ühtse terviku osana.

 

Ilja rääkis veel, et plaanib vaadata ümber palgasüsteemi ja ütles, et suur probleem on noorte õppejõududega.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo