Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Leedu president Dalia Grybauskaitė on seisukohal, et e-hääletamine ei suuda tagada konfidentsiaalsust ja turvalisust, vahendas presidendi pressiteenistus BNS-ile.

 

"Geopoliitilist tegelikkust arvestades ja nähes, milliseid tohutuid ressursse eraldatakse küberrünnakuteks demokraatlike riikide vastu, võime me järeldada, et ehääletus ei ole piisavalt konfidentsiaalne ega turvaline. See võib rikkuda anonüümsusnõuet," ütles president.

 

Leedu valitsusel on kavas töötada e-hääletuseks vajalikud IT-süsteemid välja 2018. aasta teiseks kvartaliks. Justiitsministeeriumi sõnul peaksid leedulased saama esimest korda inter neti teel hääletada 2019. aasta kohalikel valimistel.

 

Ta märkis, et Eesti on jäänud ainsaks riigiks maailmas, kus e-hääletust kasutatakse eranditult, ehkki paljud teisedki riigid on teinud katseid valimised internetti viia.

 

"Paraku on Eesti valimisi jälginud rahvusvahelised eksperdid öelnud, et elektrooniline süsteem ei ole usaldusväärne," sõnas Grybauskaitė.

 

Kolme aasta eest ütles USA Michigani ülikooli ning mittetulundusühingu Open Rights Group pärast uuringuid, et Eesti e-valimiste süsteem pole küberrünnakute eest piisavalt kaitstud. Analüütikud soovitasid tollal e-hääletamisest loobuda.

 

VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo