Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

18. mail Saaremaal Kaarmal toimunud kalmistute teabepäeval tutvustas Saaremaa juurtega Aavo Reinfeldt Eesti 100. sünnipäevale pühendatud kalmistute projekti hetkeseisu, kirjutab Saarte Hääl.

 

Projekti käigus on plaanis annetustena koguda ja surnuaedade kordategemisse paigutada 150 000 eurot.

 

Californias elav Reinfeldt selgitas, et mõte kalmistute kordategemiseks raha koguma hakata tuli elust  enesest ja isikliku kogemuse toel. Temal on küll võimalik käia Saaremaal ja oma esivanemate kalmusid  korrastada, aga paljud väliseestlased seda teha ei saa. Kuid nad on valmis kalmistute korrastamiseks raha annetama.

 

“Praegu me kõnnime, aga varsti läheb jooksuks,” iseloomustas Reinfeldt projekti hetkeseisu. Tema sõnul on Saaremaa kalmistute heaks plaanis kahe aastaga koguda 150 000 eurot. Annetusi hakkab koguma MTÜ Saaremaa Cemeteries, millel on kohe valmimas ka vastav veebileht.

 

MTÜ juhatuse liige Jaana Kalmus märkis, et peamised annetajad oleksid väliseestlased, kes soovivad, et nende esivanemad saaksid Saaremaa kalmistutel väärikalt puhata. Tõenäoliselt tuleb aga ka n-ö üldisi annetusi, mille sihtotstarve on lihtsalt Saaremaa kalmistud. Kalmus kutsus kalmistute hooldajaid, kellel on ehk mingi töö vaja teha, aga ei ole selleks raha, MTÜ-ga ühendust võtma, kes võimalusel hädalisi  kindlasti aitab. “Kui kalmistud natukenegi ilusamaks saavad, siis on Aavo süda rahul,” sõnas ta.

 

VES/Saarte Hääl

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo