Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2017 05 25 at 3.45.07 PM 

Tartu ülikooli botaanikaaias tiigi vastas kasvavad kaks siledat sirmbambust (Fargesia nitida), mida esmapilgul külastajad ei pruugi märgata. Sellel kevadel puhkesid aga taimed õide, mis on erakordne, kuna bambused on kuulsad selle poolest, et õitsevad väga pika ajavahemiku järel ja siis kõik korraga.

 

Tartu ülikooli botaanik Ülle Reier märgib botaanikaaia Facebooki lehel, et ära õitsenud taimed surevad ja uuenemine toimub seemnete abil. Sirmbambustel on see vahemik bambuste seas üks pikimaid: 100 kuni 120 aastat.

 

«Siledad sirmbambused hakkasid oma kodumaal Hiinas õitsema juba kümme aastat tagasi ja panid loodusekaitsjad muretsema, sest just sirmbabmused on ohustatud hiidpanda põhitoit.  Võtab aega, enne kui ära õitsenud ja surnud sirmbambuste asemele seemneist uued kasvavad,» kirjutab Reier.

 

Ilutaimena kasvatamiseks paljundatakse sirmbambuseid vegetatiivselt, kuid ka sellistel taimedel on ikkagi sama rütm sees ja nad hakkavad õitsema hoolimata sellest, et on hoopis Eestisse sattunud.

 

tartu.postimees.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo