Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6546209t1hff40

Jaanus Kirikmäe. Foto: Õhtuleht

 

Venemaa saadab vastuseks kahe diplomaadi väljasaatmisele Venemaalt välja Eesti peakonsuli Peterburis Jaanus Kirikmäe ja Peterburi peakonsulaadi Pihkva kantselei juhi Katrin Kanariku.

 

6730607t1h860b 

Katrin Kanarik. Foto: välisministeerium

 

Venemaa välisministeerium kutsus 31. mail välja Eesti suursaadiku Venemaal Arti Hilpuse ja andis üle noodi, mille kohaselt on Eesti peakonsul Peterburis Jaanus Kirikmäe ja Peterburi peakonsulaadi Pihkva kantselei direktor Katrin Kanarik kuulutatud Venemaal persona non grata’ks, teatas Venemaa välisministeerium.

 

Diplomaatidel on aega Venemaalt lahkumiseks viis ööpäeva.

 

«Vene pool rõhutab, et Eesti ametivõimude destruktiivne käitumine avaldab paratamatult negatiivset mõju kahepoolsetele suhetele ja kogu vastutus sellise poliitika tagajärgede eest lasub Eesti poolel,» teatas välisministeerium oma avalduses.

 

Euroopa Parlamendi saadiku ja endise pikaaegse välisministri Urmas Paeti hinnangul on Venemaa vastus Eesti otsusele saata välja kaks Vene diplomaati tugevam kui Eesti esialgne samm.

 

«Venemaa keeras veel ka vindi peale, otsustades välja saata kaks Eesti konsulaarasutuse juhti. Peterburist ja Pihkvast,» kirjutas Paet kolmapäeval sotsiaalmeedias. «Mäletatavasti saatis Eesti mõni päev tagasi välja Narva peakonsulaadi juhi ja ühe konsuli. Seega pole Venemaa samm samaväärne, vaid mindi veel kaugemale,» lisas Paet.

 

26. mail sai teatavaks, et Eesti andis Vene peakonsulile Narvas Dmitri Kazjonnovile ja Narva konsulaadi konsulile Andrei Surgajevile noodi riigist lahkuda.

 

Vene peakonsul Narvas Dmitri Kazjonnov ja Narva konsulaadi konsul Andrei Surgajev kohtusid 18. mail Kiviõli linnavalitsuses linnapea Nikolai Vojeikiniga ja taotlesid talt allatulistatud nõukogude lendurite mälestuskivile asukoha leidmist linna haldusterritooriumil.

 

Diplomaatide veidi üle tunni kestnud vestlus Kiviõli linnapeaga läks kohati emotsionaalseks ning väidetavalt on just see vestlus põhjus, miks tunnistas Eesti riik Kazjonnovi ja Surgajevi persona non grata’ks ja andis korralduse riigist lahkuda.

 

Vene asevälisminister Vladimir Titov lubas 29. mail, et Venemaa saadab vastuseks kahe diplomaadi väljasaatmisele riigist välja kaks Eesti diplomaati.

 

VES/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo