Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Võõrsil elanud inimestel on raske Eestisse tagasi pöörduda, sest kodumaal elavad kardavad neile oskustelt alla jääda, leidis riigikogu liige Maris Lauri.

 

«Kui rääkida nendest, kes on läinud välismaale tööle ja võib-olla tahaksid tulla Eestisse tagasi, siis nad on pettunud,» rääkis riigikogu liige Maris Lauri (REF) inimarengu aruande arutelul.

 

Saadiku sõnul on tagasipöördujatel probleem kohastumisega. Lauri sõnul kurdavad sageli kodumaale tulijad, et neid tõrjutakse. «Ma rõhutan, neidsamu Eesti inimesi, kes on siin tegelikult elanud, aga on mõned aastad olnud kas Soomes, Belgias või Inglismaal tööl,» sõnas Lauri.

 

Saadiku sõnul on Eestil vaja võõrsil õppinud spetsialiste, aga need ei leia kodumaal erialast tööd. «Ta konkureerib kohale ja teda ei aktsepteerita, aga mitte seetõttu et tema teadmised on puudulikud, vaid otsitakse põhjendust, miks inimest ei taheta,» rääkis saadik.

 

Lauri sõnul ei taheta tagasitulijaid Eestis tööle võtta, sest «siinolijatel on hirm, et see uus inimene on lihtsalt liiga konkurentsivõimeline». «Ta on tugevam kui nemad (Eestis töötavad inimesed – toim) ja siis inimesed lahkuvad, nad pettuvad Eesti riigis,» sõnas Lauri. Sama probleemiga seisavad silmitsi välismaalased, kes perekondlikel põhjustel kolivad Eestisse.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo