Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

34659604270 3e0c276ca3 o

Eestis visiidil viibivad Euroopa Liidu liikmesriikide välisministeeriumide kantslerid tutvusid 2. juunil Kultuurikatlas toimunud seminaril nii Eesti EL Nõukogu eesistumise sisuliste plaanide kui korralduskavadega.

 

Seminari avas ja Eesti eesistumise prioriteetidest kõneles välisminister Sven Mikser, digitaalsest diplomaatiast andsid omapoolse ülevaate Google’i avaliku diplomaatia osakonna direktor Iarla Flynn ja Euroopa välisteenistuse peasekretär Helga Schmidt. Kantsleritel olid kõne all ka idapartnerlus ja järgmisel poolaastal kavandatavad sellealased tegevused.

 

Välisministeeriumi kantsleri Rainer Saksa sõnul soovib Eesti oma eesistumise ajal aidata kaasa sellele, et idapartnerlus on ja jääb Euroopa Liidu välispoliitika keskmesse. „Meie eesmärk on toetada idapartnerite reforme demokraatia ning toimiva majanduskeskkonna arendamisel ja julgeoleku kindlustamisel. 24.novembril on Brüsselis idapartnerluse tippkohtumine ja selle kõrval on ka Eestis mitu  idapartnerlusega seotud üritust, nagu e-partnerluse konverents ja ärifoorum,“ ütles Saks.

 

Kantsleri hinnangul võib korraldusliku poole pealt tänast seminari nimetada ka „Eesti eesistumise ettevalmistusmeeskonna proovikiviks, mille käigus näeme, kas ja mida on järgmise kuu jooksul vaja veel kohendada või muuta, aga üldjoontes võib öelda, et oleme valmis oma eesistumist alustama“.

 

Välisministeeriumi tekst ja Foto

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo