Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti on koos veel seitsme riigiga maailma digitaalse arengu eliidis, selgub USA Tuftsi ülikooli juures tegutseva Fletcheri kooli ja Mastercardi koostöös läbiviidud uuringust.


Indeksi kohaselt moodustavad Singapur, Ühendkuning­riik, Uus-­Meremaa, Araabia Ühendemiraadid, Eesti, Hongkong, Jaapan ja Iis­rael maailma digitaalse eliidi, mida iseloomustab digita­liseerituse kõrge tase ning samas ka digiarengu kiire tempo.


“Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt, digitaalse taristu, institutsioonide ja innovatsiooni kvaliteet üheskoos mõjutavad riigi digitaalset konkurentsivõimet, kuid ka valitsustel on oma roll. Uu­ring näitas, et ka tarbijate usal­dus digitehnoloogia suh­tes on korrelatsioonis digitaalse konkurentsivõimega,” ütles Fletcheri kooli rahvusvahelise äri ja rahanduse teemade asedekaan Bhaskar Chakravorti, kes on ühtlasi ka Fletcheri globaalse äritegevuse instituudi tegevdirektor.


Uuringus vaadeldi kokku 60 maailma riiki, mis paigutati digiarengu 170 erinevat aspekti analüüsides nelja rühma.


Väljapaistvate riikide rühma järel nimetasid uuringu koostajad teisena stagneerunud riikide rühma, kuhu kuuluvad suur osa Lääne-Euroopa ja Põhjala riike, kus on olnud kiire digiareng, mis nüüdseks on takerdunud.


Kolmandana tuuakse esile nii­nimetatud õitselepuhkemise võimalusega riigid, kus hetkel on küll digitaliseerituse tase madal, kuid sealne kiiire areng lubab oodata kiiret arengut. Sellised riigid on uuringu kohaselt näiteks Hiina, Kenya, Venemaa, India, Malaisia, Filipiinid, Indoneesia, Brasiilia, Mehhiko.


Neljas, kõige mahajäänumate riikide rühm, mille uuringu koostajad pealkirjastasid hoiatavalt “Vaata ette!” koosneb riikidest, kus on digitaliseerituse tase kui ka arengukiirus väga madalad. Sellised maad on näiteks Lõuna-Aafrika Vabariik, Peruu, Egiptus, Kreeka ja Pakis­tan.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo