Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

“Lastest on meil tõesti  palju rõõmu,” kirjutab direktor pr. Külli Kool Eesti Ameerika Fondile. ”Nad on tublid, õppimised on tänu koduõpetajatele korras.” Fondi kaudu läks $34 000 TKN’I toetuseks  viimase kahe aasta jooksul just õpetajate  palkamiseks
Tartu Kristlikus Noortekodus on praegu 50 last, pooled 1.-8. klassi õpilased ja ülejäänud on 9. klassist kuni kõrgkoolini. Kevadel lõpetasid 3 noort kõrgkooli. Üks neiu jätkas magistriõppes ja on jätkuvalt noortekodu nimekirjas. Teine neiu lõpetas saksa filoloogia erialal ja töötab nüüd suures laevafirmas kruiisireiside korraldajana.

Ta on õnnelik, et tal on hea haridus ja hea töökoht. Kolmas lõpetaja, vene rahvusest noormees, õppis ülikoolis ajalugu. Tema suundus võõrsile, elab ja töötab Londonis. Kaksteist aastat tagasi, ühel külmal novembrikuu varahommikul, tuli poiss üksinda ning palus, et saaks Noortekodus elama hakata. Ta oli tookord 11-aastane, kirjutab Külli Kool.  Gümnaasiumi lõpetasid kaks tüdrukut. Üks õpib Tehnikaülikoolis IT erialal ja teine läks lennukooli, kus õpib navigaatoriks. Suur rõõm on TKN juhatajal aga poisi ja tüdruku üle, kes lõpetasid kevadel 9. klassi. Mõlema unistus täitus: tüdruk pääses õppima kunstikooli ja noormees muusikakooli. Väikestest  kirjutab pr. Kool pisikesest Robertist, kes käib esimeses klassis, teise klassi õpilasest Anzelikast ja Signest, kes käib kolmandas klassis. Robert kaotab pidevalt oma kindad ära. Tüdrukud jagavad kooliteel oma kindaid Robertiga: osa maad käib Robert kinnastega, siis jälle annab kindad tüdrukutele tagasi.
Paljud lapsed õpivad lisaks veel muusikakoolides. Pr. Koolil on eriti hea meel kahest vennast,  kes tulid 14- ja 15-aastaselt noortekodusse, olles koolis käinud ainult neli talve. Tänu eraõpetajale korvasid  nad kaheaastase lünga ning viidi 6. klassist otse 9. klassi. Seega lõpetavad nad kevadel põhikooli.
“Siinkohal suur aitäh,“ kirjutab pr. Kool,” laste edu võlgneme suuresti Fondi toetusele.”
Masu, st majandussurutis, on noortekodu jaoks jõudnud haripunkti. Noortekodu võttis kevadel  vastu kasvandikke, kelle põhikulusid omavalitsused ei suuda katta. Näiteks võttis TLN vastu kaks õde, kelle kolm vanemat venda on juba mitu aatat TKN’i kasvandikud. “Tüdrukute olukord oli üsna hull, nad elasid pooleldi tänavaelu. Õnneks sai suvel nendega rohkem tegeldud, sügiseks olid nad tõeliselt tublid ja kooliasjad on korras,” lõpetab TKN’i juhataja optimistlikult.
Eesti Ameerika Fond

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo