Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 7673

Fotol vasakult: kolonelleitnant Antti Hauvala, Eesti Vabadusvõitlejate Liidu aseesimees erumajor Hindrek Piiber, soomepoiss Edgar Sinisalu, suursaadik Kirsti Narinen, soomepoisid Artur Roopalu, Lembit Kaselaan ja Jaanus Jahilo; kindralleitnant Timo Pekka Kivinen, Soomepoiste Pärimusühingu esimees Peeter Kivimäe, Soome sõjaveteranidele korraldatava rosvopaisti ürituste eestvedaja, endine Finnairi purser Kalevi Rönnqvist.

 

Seekordne traditsiooniline soomepoiste mälestuspäev oli pühendatud Soome Vabariigi 100. aastapäevale, soomepoiste Soomest kodumaale tagasituleku ning Tartu all toimunud Pilka ja Pupastvere lahingute 73. aastapäevale.

 

Muuksi linnamäel Põhjatähe mälestusmärgi juures toimus pärgade ja lillede asetamise tseremoonia. Osalejate seas oli neli soomepoissi, Soome Kaitseväe Peastaabi ülem kindralleitnant Timo Pekka Kivinen, Soome Vabariigi suursaadik Eestis Kirsti Narinen, Soome kaitseatašee Eestis kolonelleitnant Antti Hauvala, sõjavetaranid, soomepoiste lesed ja perekonnaliikmed, mitmete organisatsioonide esindajad nii Eestist kui ka Soomest ning kohalikku rahvast.

 

Tseremooniale järgnes Kupu külas Peeter Kivimäe Näkiallika talus röövliprae söömine. Traditsiooniks saanud röövliprae söömise pidu on Soome  sõjaveteranidele korraldatud 1990. aastate algusest järjepanu kuni tänaseni.

 

Uus-Meremaalt pärit lambafilee oli juba varahommikust sütel küpsemas ja  saavutas lõunaks täiuse. Serveerituna kartulipudru, tomati ja marineeritud kurkidega, lisaks veel Karjala pirukas ja Lapi juust, maitses see kõik hästi nagu alati. Pika laua taga peeti päevakohaseid pidukõnesid, meeleolu loomisele aitas kaasa soome akordionimuusika ja Koskenkorva viina eriväljalase Soome Vabariigi 100. aastapäeva puhuks.

 

Tekst ja fotod:

Peep Pillak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo