Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välismaal elavad eestlased, kel ei õnnestu omal käel ID-kaardi sertifikaate kauguuendada, ei pea selleks füüsiliselt mõnda Eesti saatkonda pöörduma, vaid saavad teha avalduse ID-kaardi garantiikorras vahetamiseks e-posti teel.

 

 

PPA arendusosakonna büroojuht Margit Ratnik soovitab välismaal  resideerivatele eestlastele esimese lahendusena proovida oma ID-kaardi sertifikaate veel kauguuendada oma arvutis.

 

"Pärast esimest uuendamist võib ebaõnnestuda, aga pärast teist katset võib õnnestuda. Proovige kindlasti paar korda," soovitab Ratnik.

 

Kui kauguuendus ei õnnestu, tuleb teha taotlus oma IDkaardi vahetamiseks aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Kirjas tuleks märkida oma nimi, isikukood, vahetatava dokumendi number ja e-posti aadress. Seejärel võetakse inimesega ühendust ja antakse juba edasised juhised. Dokumendi kättesaamiseks peab aga siiski sellele füüsiliselt järele minema.

 

Taotluses tuleb märkida, kus soovib taotleja oma ID-kaarti kätte saada - kas mõnes saatkonnas või aukonsuli juures.

 

Samuti ei saa ID-kaarti tellida omale posti teel, kuivõrd ümbrikus on ka PIN-koodid. Samas on PPA välja töötamas lahendust, millega saaks lähiaastatel ka posti teel hakata ID-kaarte väljastama.

 

Uue ID-kaardi saabumiseni jääb vana ID-kaart inimese kätte, mida ta saab  kasutada näiteks reisidokumendina, ent mitte e-toiminguteks.

 

Uue ID-kaardi kättesaamiseni välismaal võib praeguste suurte mahtude juures kuluda umbes kolm nädalat.

 

Uus, väljastatav ID-kaart on juba ilma turvaveata kiibiga, mida PPA väljastab alates 25. oktoobrist.

 

Ratnik möönab, et Eesti saatkondade võrgustik on hõre. Peamiselt tuleb pikem reis lähimasse saatkonda ette võtta Aasias ja USA-s resideerivatel eestlastel. Euroopa on Eesti saatkondadega paremini kaetud.

 

"Kui ID-kaardi kehtivusaeg hakkab peagi lõppema, saab teha taotluse ka läbi  taotluse keskkonna ja see taotlus tuleb kohe siseriiki. Selleks pole ID-kaarti vaja, saab ka pangaparoolidega autentida, samuti töötab seal mobiil-ID," lisas Ratnik.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo