Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

18. novembril algas Eestis esmakordselt uuring, mille tulemused selgitavad 50-aastaste ja vanemate elanike tervisliku seisundi ja toimetuleku.
Tegemist on rahvusvahelise SHARE uuringuga (Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe), mida samaaegselt korraldavad 19 Euroopa riiki.
Eestis pole seni põhjalikke vanemaealiste uuringuid korraldatud, ütles statistikaameti sotsiaaluuringute talituse juhataja Merle Paats. Tema sõnul on mõningast infot vanemaealiste tervise, töötamise, toimetuleku ja kulutuste kohta võimalik saada statistikaameti teistest uuringutest, kuid vanemaealiste osatähtsuse tõus ühiskonnas on tekitanud vajaduse põhjalikumalt uurida 50-aastaste ja vanemate majanduslikku ja sotsiaalset toimetulekut ning sotsiaalset võrgustikku.
Vanemaealiste tervist ja toimetulekut kajastav uuring toimub järgmise aasta kevadeni. Uuringu käigus küsitletakse 50-aastaseid ja vanemaid inimesi ning nendega kooselavat abikaasat või elukaaslast.
Euroopas toimub SHARE uuring neljandat korda ning ka edaspidi küsitletakse inimesi iga kahe aasta tagant.
Eesti on üks kiiremini vananevaid riike Euroopas. 1. jaanuaril 2010 oli 50-aastaseid ja vanemaid inimesi 36 protsenti rahvastikust, veel kümme aastat tagasi oli nende osatähtsus 33 protsenti.
VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo