Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7327675t1hcec0

Viljandi ettevõte Cleveron on seni maailma suurimale poeketile Walmart müünud pisut üle saja pakiroboti, järgmisel aastal ostab aga suurfima 500 robotit lisaks.

 

Majandusuudiste portaalile Bisnow antud intervjuus kinnitas tänavu Viljandis käinud Walmarti asepresident JP Suarez, et Cleveronilt ostetavad pakirobotid, mida Walmart nimetab Pickup Toweriteks, on üha uueneva Walmarti trump nende suurima konkurendi, e-kaubandushiiu Amazoni ees.

 

Amazon on teatanud, et paigutab üle USA 850 000 pakiautomaati, et oma klientidele lähemale jõuda. Bisnow hinnangul on see lahendus Walmarti pakirobotiga silmatorkavalt sarnane.

 

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul võtab Amazon kasutusele pakiautomaadid, mis on  maailmas juba enam kui kümme aastat vana lahendus ning millega alustas omal ajal ka Cleveron. Küti hinnangul võib seda nimetada tehnoloogia eilseks päevaks.

 

«Pakirobotite osas meil maailmas veel konkurente ei ole,» nimetas Kütt.

 

Enne kui Cleveron lõi lepinguks käed Walmartiga, oli läbirääkimine ka Amazoni juhtidega. Sellest aga lepingut ei tulnud, sest Amazon soovis saada roboteid selliselt, et Cleveron oleks pidanud oma nimest nendel loobuma. See polnud Viljandi ettevõttele vastuvõetav. Kõigil Walmarti robotitel on peal Cleveroni märk.

500 pakirobotit moodustab Cleveroni järgmise aasta toodangust suurima mahu, kuid neid roboteid tehakse aasta jooksul kindlasti rohkem. Lisaks jätkab  Cleveron kappide tootmist, sest nende järele on maailmas endiselt suur nõudlus.

 

Et kõik robotid ja kapid Viljandis kokku panna, otsib Cleveron ehitajat, kes rajaks praegu 3000 ruutmeetri suuruse tehase kõrvale uue, 7000 ruutmeetri suuruse tehase. Ka töötajaid kavatseb ettevõte juurde palgata.

 

Cleveron prognoosib, et tema käive tuleb tänavu kolm korda suurem kui eelmisel aastal, jõudes kümne miljoni euroni. Järgmise aasta käive on kavandatud 30 miljonit eurot.

 

Kui president Kersti Kaljulaid novembri algul Cleveronis käis, sõnas ettevõtte tegevjuht Andres Liinat presidenile korraldatud esitlusel, et pakiroboteid müüakse praegu hinnaga 68 000 eurot. Samas teeb Cleveron iga päev arendustööd selleks, et robotite hinda väiksemaks saada.

 

See, millise hinnaga ostab roboteid Viljandist Walmart, on ärisaladus, mida lepingupartnerid ei avalikusta.

 

Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo