Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kes soovib näha, kogeda ja endale soetada midagi tõeliselt ehedat ja eestimaist, seadku sammud Pärnusse Maarja-Magdaleena Gildi.
Maarja-Magdaleena Gild - see on hea eesti tarbekunst ja hingega tehtud käsitöö. Just siit saab osta ja tellida Pärnu tunnustatud meistrite töid ning näha oma silmaga, kuidas need valmivad. Gildi võlu ongi selles, et meistrid lubavad huvilisel kiigata nö. köögipoolele ega hoia oma oskusi vaka all. Maja külastajail on võimalik põnevat tööprotsessi jälgida avatud töökodade põhimõttel viis päeva nädalas aastaringselt.

Tegutseme Pärnu südalinnas asuvas hoones Uus tn. 5 ajaloolise Steineri Aia kõrval.
Nime on ühendus saanud Pärnu teadaolevalt vanima käsitööliste gildi eeskujul.
Hoiame au sees pärimuslikke käsitöövõtteid ja jätkame kohalikku kultuuritraditsiooni.
Lisades ajaloolisele pärandile kõrge kunstilise taseme ja professionaalsuse, sünnivad meistrite käe all unikaalsed esemed. Traditsioone austades väärtustame ka tänapäeva: meie majas töötavad inimesed, kelle jaoks käsitöö ja rakenduskunst on elustiil siin ja praegu.
Maarja-Magdaleena Gild on kujunemas arvestatavaks rakenduskunsti ja käsitöö oskusteabe keskuseks. Siin käivad nõu küsimas harrastajad kui ka kolleegidega suhtlemas professionaalid. Eriala edendamiseks korraldatakse seminare, konkursse, näitusi. Pidevalt toimub õpitubasid ja koolitusi erialainimestele, uut elamust otsivaile täiskasvanuile kui ka lastele. Kokkuleppel meistritega on külastajadki oodatud mitmesugustes tehnikates kätt proovima. See on hea võimalus luua ise kaunis ese, veeta meeldivalt aega ning saada eriline elamus. Tulla võib üksi, sõbraga, perega. Oodatud on nii suured kui väikesed. Kel tõsisem huvi, saab tulla õpipoisiks.
Hetkel tegutseb Pärnus Uus tn. 5 asuvas majas 19 käsitöökoda ning lisaks klaasikoda lähedal asuvas ajaloolises Punases Tornis. Esindatud on tekstiil, keraamika, klaas, ehtekunst, nahakunst, punutised, nukud ja puutöö. Lisaks töötab majas pillimeister ning tegutseb muusikakamber.
Alates asutamisest 2007 aastal on Maarja-Magdaleena Gild olnud rahva poolt armastatud käsitöö- ja kunstisündmuste korraldaja. Näitusi ja kontserte saab nautida nii majas kui aias. Suvised Gildipäevad augusti algul ning jõuluürituste sari “Teeme ise jõulud” Heade Soovide Puu ehtimise, käsitöölaada ja õpitubade päevaga on saamas traditsiooniks.
Kevadest hilissügiseni maja ees Steineri Aias peetaval taluturul müüvad kohalikud talunikud oma puhtalt kasvatatud aiakraami.
Maarja-Magdaleena Gildi käsitöid saab osta 11. dets. toimuval jõululaadal New Yorgi Eesti Majas ning edaspidi ka Vaba Eesti Sõna poest. Gildi kontaktid ja täpsema info leiate aadressil www.maarjamagdaleenagild.ee
Kadri Rebane

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo