Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sellel nädalal jõudsid kõikidesse esimeste klassidega koolidesse erilised pakid, mis sisaldasid ujumismütse lastele, infovoldikuid lapsevanematele ja plakateid kooli seinale. Eesti Ujumisliidu ja Päästeameti eestvedamisel algab ulatuslik koostöö lastele ujumisoskuse õpetamisel.

 

2017. aastal võttis Vabariigi valitsus vastu kaks olulist otsust, mille eesmärgiks on parandada inimeste tervist ja turvalisust ujumisoskuse kaudu.

 

Valitsus eraldas kohalikele omavalitsustele ujumise algõpetuse läbiviimiseks koolis iga-aastaselt lisaraha miljon eurot. Kokku on riigipoolne toetus ujumise algõpetusele alates 2018. aasta jaanuarist 1,23 miljonit eurot.

 

Teiseks otsustati rakendada alates sellest aastast põhikooli kehalise kasvatuse ainekavas ujumise osas uusi norme: „Õpilane oskab ujuda, sealhulgas vees sukelduda, vee pinnal hõljuda, rinnuli ja selili asendis kokku 200 meetrit edasi liikuda; hindab adekvaatselt oma võimeid vees ja rakendab eakohaseid veeohutusalaseid oskusi.“

 

Kogu info kooliujumise kohta on kõigile osalistele kättesaadav uuelt veebilehelt www.kooliujumine.ee. Lapsevanematega suhtlemiseks ning ujumisoskuse vajalikkuse selgitamiseks on loodud ka uus Facebooki leht “Kooliujumine”, mis asub www.facebook.com/Kooliujumine/.

 

Ujumisliit on ette valmistanud ka metoodilised õppematerjalid ujumisjuhendajate koolitamiseks. Koostöös Päästeameti ja Kultuuriministeeriumiga on juba koolitatud pea 700 juhendajat, kuid õpetajate täiendkoolitused jätkuvad ka tulevikus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo