Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kui äsja kajastas Eesti meedia uudist, et selleaastasesse Forbesi alla 30-aastaste edukate edetabelisse on jõudnud tehnoloogiavaldkonnas ka Taxify asutaja Markus Villig, siis tema kõrval leiab ühe eduka noore eestlase ka tööstusvaldkonna edetabelist.

 

Taxify asutaja ja juht, 24-aastane Markus Villig on välja toodud tehnoloogiavaldkonnas. «Ei ole palju neid inimesi, kes tahaksid Uberiga mõõtu võtta, kuid Markus Villig tuli oma konkurendi Taxifyga välja siis, kui oli vaid 19-aastane. Kuigi tema algne plaan oli keskenduda taksodele Tallinnas ja Eestis, on ettevõtte juht ja asutaja viimastel aastatel haaret tublisti laiendanud,» kirjutab Forbes.

 

Forbesi 30 alla 30-aastase tippjuhi seas tööstusvaldkonnas leiab norrakatele kuuluva, kuid Eestis tegutseva sensor-tehnoloogia kasvava (scale-up) ettevõtte Nordic Automation Systemsi 26-aastase tootearendusjuhi Eva Aasmäe.

 

«Aasmäe on olnud mitme Nordic Automation Systemsis (NAS) välja töötatud edukate toodete arendusjuht. Ettevõte keskendub tööstuse automatiseerimisele ja selliste andmete koondamisele, mis võimaldab ettevõtetel hoida aega kokku aeganõudvatelt käsitsi protsessidelt,» seisab Forbesi põhjenduses.

 

Ka tuuakse seal välja, et NASi toodete hulgas on erinevad sensortehnoloogiad, andmeanalüüs ja monitoorimislahendused. «Enne NASiga liitumist töötas Aasmäe ABBs mehhatroonika projektidega,» märgib mainekas majandusväljaanne.

 

Tallinnas töötaval Aasmäel on nii bakalaureuse- kui ka magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist. NASis on ta töötanud 2015. a. veebruarist. Ettevõte on täna spetsialiseerunud nii vee-, elektri-, soojuse- kui ka gaasinäidu lugemiseks mõeldud sensorite arendamisele ja tootmisele ning nn targa linna (smart city) tänavavalgustuse lahendustele.

 

2016. aasta alguses valiti NAS sTARTUp Day raames üheks neljast ambitsioonikamast idufirmast Eestis.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo