Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7507215t1hfdd6

Hilda Paju on Tartu vanim inimene.

 

Tartu kõige vanem inimene on varsti oma 106. sünnipäeva tähistav Hilda Paju.

 

Tartu Postimees kirjutas hiljuti uudise Gerta Virolasest, kes tähistas 20. jaanuaril oma 104. sünnipäeva. Leheloos oli kirjas, nagu oleks Gerta Tartu vanim elanik. Muidugi on iga aasta, mille inimene elab üle saja, seda kõige-kõigemat väärt, aga tegelikult elab Tartus veel kolm daami, kelle silmad on näinud pikemat aega kui Gerta Virolane.

 

Need naised on Hilda Paju, kes saab 17. märtsil 106-aastaseks, Ellen Lätt, kes saab 1. märtsil 105-aastaseks ja Vally-Emilie Heinola, kes saab 9. juulil samuti 105-aastaseks.

 

Kõigi nende kõrgeealiste inimeste elust ja käekäigust on Tartu Postimees varem väikseid lugusid kirjutanud. Enam kui saja-aastaseid inimesi on Tartus aga veelgi.

Tartu linna perekonnaseisutoimingute juhi Siiri Sinijärve andmetel on tänavu 101. sünnipäev neljal naisel, 103. sünnipäev kahel ning 104. sünnipäev lisaks Gerta Virolasele veel kahel naisel.

 

100. sünnipäev on tänavu olnud juba kahel naisel. Neist üks oli Lisette Otti, kellest Tartu Postimees kirjutas 14. jaanuaril, mil Lisette Otti tähistas oma juubelit koos 90-aastase õe Irene Tonskaga Eesti Rahva Muuseumis.

 

Mehi nii eakate inimeste hulgas praegu Tartus ei ole. Teatavasti elas pika ja ilusa elu jäätisemeister Evald Rooma, kes lahkus 105-aastasena eelmise aasta 24. mail

 

ja kes oleks sama aasta 6. juulil saanud 106. aastaseks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo