Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigisekretär kuulutas 30. jaanuaril välja konkursi 15 avaliku teenistuse tippjuhi ametikohale, mis viiakse läbi selle poolaasta jooksul.

 

Tippjuhtide valikukomisjoni esimees, riigisekretär Heiki Loot ütles, et kandideerima oodatakse juhtimiskogemusega inimesi, kes soovivad Eesti heaks töötada. „Loodan väga, et palju kandidaate tuleb Eesti eesistumise läbiviimisel osalenud inimeste hulgast, sest nad tegid suurepärast tööd ja tõestasid enda juhivõimeid,“ lisas Loot.

 

Konkursile lähevad maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri, PRIA peadirektori, haridus- ja teaduministeeriumi kõrghariduse, teaduse ja keelepoliitika asekantsleri ning üldhariduse, noortepoliitika ja koolivõrgu asekantsleri, kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsleri, lennuameti peadirektori, tööinspektsiooni peadirektori, rahandusministeeriumi regionaalpoliitika asekantsleri ning finantspoliitika ja välissuhete asekantsleri, siseministeeriumi pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsleri ning varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsleri, justiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika asekantsleri ning kriminaalpoliitika asekantsleri ja ka andmekaitseinspektsiooni peadirektori ametikohad.

 

2013. aastal jõustunud avaliku teenistuse seaduse kohaselt on avaliku teenistuse tippjuhtide ametikohad viieaastase tähtajaga, ametisse nimetamine toimub avalike konkursside korras ning kõik avaliku teenistuse tippjuhtide konkursid viib läbi riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valikukomisjon. 2018. aastal lõpeb ametiaeg 26-l avaliku teenistuse tippjuhil, kuid näiteks julgeolekuasutuste juhtide ametikohtadele vastavalt seadusele konkursse ei korraldata.

 

Eesti avalikus teenistuses on 98 tippjuhti – ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid, riigikantselei direktorid, ametite ja inspektsioonide peadirektorid, häirekeskuse peadirektor, riigiarhivaar, Kaitseväe juhataja ning riigi peaprokurör.

 

Konkursi lisainfo: www.riigikantselei.ee/tippjuhid2018

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo