Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mullu laekus riigile oodatust 88 miljonit eurot vähem aktsiisitulu, millest 55 miljonit tuli alkoholiaktsiisi alalaekumisest. Rahandusminister Toomas Tõniste pidas selle põhipõhjuseks kiiret aktsiisitõusu ja piirikaubanduse mõju ebapiisavat arvestamist.

 

Tõniste rääkis ERR-i raadiouudistele, et aktsiisiootus oli ümmarguselt 1,1 miljardit eurot ja eelarvest täideti 92 protsenti ehk umbes 990 miljonit.

 

"Seal on mitmeid põhjuseid, millest on pikalt juttu olnud. Kindlasti on siin olnud kiire aktsiisitõus üks põhitegureid, miks eelarve on prognoositust väiksem olnud, ja pole arvestatud piirikaubanduse nii suure mõjuga," tõdes ta.

 

Peaminister Jüri Ratas on öelnud, et katteallikate leidmise korral võib kaaluda edasise alkoholiaktsiisi tõusu ärajätmist, ning Tõniste kinnitas, et teema tuleb eelarvestrateegia arutelude käigus kevadel tõsiselt päevakorda.

 

Aktsiisilaekumine oli oodatust 88 miljonit eurot väiksem, millest 22 protsenti moodustas kütuseaktsiis. Alkoholiaktsiisi ootus täitus 80 protsendi ulatuses.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo