Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigi sünnipäeva tähistamise keskmes oli kolmapäeval Narva, kus linnarahvas kogunes piirilinna südamesse kuulama Narva poistekoori ja puhkpilliorkestrit ning president Kersti Kaljulaidi kõnet.

 

Enne pidu andis Kaljulaid Narvas üle tänavused riigi teenetemärgid. Samuti tutvustati Narvas Eesti 100. sünnipäevale pühendatud kuld- ja hõbemünti.

 

Pidulisi oli Narva raekoja platsil koos värskete teenetemärkide kavaleridega pool tuhat, vahendasid ERR uudised.

 

Pidulised olid mõistagi rahul, et üheks juubelinädala olulisemaks peopaigaks valiti just Narva.

 

"Tunded on ülevad, sest sünnipäev algas pihta ja just Narvast. See on väga tore. Ja kohalikule rahvale tuua riik siia - see on väga hea," ütles Urmas Tokman.

 

"Meil on ju tulemas selline suur juubel - Eesti 100. Seda ei saa iga päev. Ja täna oli ometigi presidendiproua meil kohal. Ja meil on esimest korda Eestis naispresident, selle üle on ka väga hea meel," sõnas Kristina Ernits.

 

"Tunded keevad üle. Väga suur rõõm on, et meie vabariik saab 100 aastaseks. Ja ma olen õnnelik, et ma nägin presidenti," ütles Jana Bašurova.

 

Pärast peo ametliku osa lõppu tuli president rahva sekka. "Rahva seas olla on alati hea ja rõõm ja uhke tunne ka. Eesti inimesed on nii armsad," ütles Kaljulaid.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo