Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1. detsembril algas kõiki käibele tulevaid Eesti euromünte sisaldavate stardikomplektide müük kommertspankade ja Eesti Posti kontorites.
Lisaks saab alates detsembrist vahetada pangakontorites kroone euro pangatähtedeks keskkursiga ja teenustasuta.
Nii stardikomplektid kui ka detsembris toimuv euro pangatähtede vahetus on ette nähtud füüsilistele isikutele.
Alates 1. jaanuarist algab kroonide piiranguteta vahetamine keskkursiga ja teenustasuta füüsilistele ja juriidilistele isikutele nii euro pangatähtedeks kui ka käibemüntideks.
Stardikomplekt maksab  200 krooni ja korraga saavad elanikud osta kuni viis komplekti.
Stardikomplekt koosneb 42 euromündist koguväärtusega 12,79 eurot. Komplekti on lisatud turvažetoon, et kinnitada stardikomplekti autentsust.
Keskpank laseb müüki 600 000 euromüntide stardikomplekti arvestusega, et jaguks üks komplekt iga majapidamise kohta. Ligi 450 000 komplekti on pangakontorites ja Eesti Posti kontorites müügis 1. detsembrist, ülejäänud osa jõuab müüki detsembri keskpaigast.
Kui esimeste päevade ostuhuvi osutub väga suureks, siis on keskpank valmis stardikomplekte juurde telllima.
Stardikomplektid on mõeldud Eesti elanikele uute euromüntidega tutvumiseks ja ka selleks, et oleks võimalik juba 1. jaanuarist sooritada oste euro sularahaga.
Alates 1. jaanuarist saab Eesti euromünte rahavahetuse käigus pangakontoritest või vahetusrahana ostu sooritades. Seetõttu kaotab stardikomplekt uuest aastast oma algse eesmärgi kui Eesti euromüntidega tutvumisvahend.
Stardikomplektid tootis Eesti Pangale Soome Rahapaja Oy. Stardikomplektide valmimist kaasrahastab Euroopa Komisjon.
Stardikomplektides sisalduvad Eesti euromündid hakkavad seadusliku maksevahendina kehtima 1. jaanuarist, mil eurost saab Eesti ametlik maksevahend.
Euromüntide stardikomplektis on järgmised mündid: seitse 1-sendist, kuus 2-, 5-, 10- ja 20-sendist, viis 50-sendist ning neli 1-eurost ja kaks 2-eurost.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo