Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aktsiisi tõstmise vastase aktsiooni "Maksud Lätti" peakorraldaja ja algataja Taavi Leppik jäi üritusega väga rahule. Ta julgeb öelda, et umbes 5000 inimest võis kindlasti selle üritusega seoses 24. veebruaril Läti piiri ületada.

 

Leppik ütles, et Ikla ja Valga piiripunktides lugesid inimesed Lätti suunduvaid autosid. Üksnes kahe piiripunkti peale loeti kokku 1500 autot, kohati oli autokolonn 35 km pikkune.

 

"Nii palju kui ma vaatasin, siis keskmiselt oli kolm inimest autos. Oli ka ühe ja kahe inimesega autosid, aga oli ka väga palju viie inimesega autosid ja busse. Seega 4500-5000 inimest ületas Läti piiri selle ürituse raames," rääkis Leppik Delfile.

 

Eesti poliitikute poolt ainult Lätist odava alkoholi toomisele taandatud ürituse kontseptsioon on hoopis laiem ja tegemist oli protestiga Eesti valitsuse rumalate otsuste vastu, mille tõttu jäävad riigil saamata kümned miljonid eurod.

 

"Küsimus ei ole selles, et me läheme alkoholi tooma. Kui erinevad numbrid räägivad, kui palju jäi aktsiisist laekumata, siis tegelikult on veel rääkimata, kui palju jäi seetõttu käibemaksust ja tulumaksust makse saamata," selgitas Leppik.

 

Tema hinnangul on lisaks kõrgele alkoholiaktsiisile murettekitav ka kütuse hind, mis tõstab kaupade ja teenuste hindasid. "Kurb on see, et nii tähtsad inimesed meie riigi jaoks, nagu on tipp-poliitikud, ei suuda või ei taha endale selgeks teha, mis on selle ürituse kontseptsioon."

 

Leppiku sõnul näitab see poliitikute pealiskaudset suhtumist, milles lähtutakse üksnes "exceli tabeli arvutustest".

 

"Tahaks loota, et see on esimene suur kodanikualgatus, mis paneb ka tugeva vundamendi tulevikuks, et teistel kodanikualgatustel ka lihtsam ja julgem oleks tegutseda," arvas Leppik.

 

Protestiaktsiooni “Maksud sõidavad Lätti” käigus sõitis 24. veebruaril Eestist Lätti umbes 1500 autot. Lätis osteti süüa, juua ja kütust, peeti Mazsalacas kõnekoosolek ja jõuti õhtuks koju tagasi.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo