Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kui Eesti elanikud peaksid valima puhta keskkonna ja majandusarengu vahel, kaldub kaalukauss selgelt keskkonna poole, selgus ERR-i tellitud Turuuuringute AS-i küsitlusest.

Kuigi puhas keskkond ja majanduse areng on ühiskonna jaoks mõlemad olulised väärtused, eeldab majandustegevus loodusressursside kasutamist ning sellel on mõju ka ümbritsevale keskkonnale. Seetõttu küsis uuringufirma, et kui vastajal oleks vaja leida kompromiss majanduse arengu ja keskkonnakaitse vahel, siis kumb neist oleks olulisem?

 

Vastustest selgus, et Eesti elanikud on keskkonnausku: 70 protsenti annaks alternatiivse valiku korral eelistuse puhta keskkonna säilitamisele ning 26% eelistaks majanduse arengut. Neli protsenti ei osanud seisukohta öelda.

 

Uuringufirma vaatas ka, kuidas suhtuvad keskkonda ja majandusarengut eelistavad inimesed suurtesse infrastruktuuri objektidesse.

 

Keskkonnakaitset majandusarengust rohkem väärtustavate vastajate seas domineerib puidurafineerimistehase suhtes vastuseis (48 protsenti) ning märkimisväärsel hulgal vastaseid on ka Rail Balticu ehitamisele (42 protsenti).

 

Seevastu majandusarengut tähtsamaks pidavate vastajate seas on ka puidurafineerimistehase suhtes ülekaalus toetavad seisukohad (47 protsenti).

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo