Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja emakeelepäeva tähistavad väliseesti õpetajad 8.–10. märtsil Tartus. 

 

Tartusse koguneb üle 60 emakeeleõpetaja 15 Euroopa riigist. Paljud neist on kogenud pedagoogid, kuid

on ka agaraid lapsevanemaid, kes on loonud lasteringe ja mängukoole, et aidata välismaal elades oma lastel eesti keelt säilitada.

 

Emakeelepäeva kohtumiste tava sai väliseesti õpetajate hulgas alguse üheksa aastat tagasi. Kokku on saadud Saksamaal, Luksemburgis, Belgias, Suurbritannias, Rootsis ja Hollandis. Eesti Vabariigi juubeliaastal otsustasid õpetajad tähistada emakeelepäeva Eestis. Erinevate riikide kolleegid vahetavad kogemusi, külastavad eesti keele tunde ja täiendavad oma teadmisi.

 

Seekord on Tartus luubi all logopeedilised teemad, tagasipöördumine Eestisse, rahvakultuuri kasutamine õppetöös, videotervituste filmimine ja keelesugulus. Külastatakse Eesti Rahva Muuseumit ja Tartu linna lasteasutusi. Kokkutulnuid tervitab haridus-ja teadusminister Mailis Reps.

 

Sel aastal õpib välismaal eesti keelt ligi neli tuhat last. Eesti keelt õpetatakse üldhariduskoolides, pühap.evakoolides, seltsides ja lasteringides. Mitmes riigis on loodud ka eestikeelsed lasteaiad. 

 

Eestist lähetatud õpetajad töötavad Luksemburgis, Brüsselis, Riias, Petseris ja Ülem-Suetukis. Eesti keele õpet välismaal toetab Haridus- ja Teadusministeerium rahvuskaaslaste programmi raames, haridustegevusi aitab ellu viia Eesti Instituut. 

 

Lisateave: Eesti Instituut

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo