Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sten Tamkivi and Toomas Hendrik Ilves

Sten Tamkivi ja Toomas Hendrik Ilves. Autor: Steve Stills

 

Eesti pank LHV avas 19. märtsil Ühendkuningriigis filiaali. Avamisel peetud paneeldiskussioonis „Kas globaalsed suurlinnad võtavad riikide üle võimust?“ raames arutlesid president Toomas Hendrik Ilves, visionäär ja ettevõtja Peter Vesterbacka ning Mark Yeandle, kes on üks Globaalse finantskeskuste indeksi väljatöötajatest ja autoritest. Diskussiooni juhtis ettevõtja, LHV nõukogu liige Sten Tamkivi.

 

Brexit on sundinud paljud Euroopa suurpangad koostama Londonist taandumise plaane. LHV ujub vastuvoolu. Nagu tõdes Toomas Hendrik Ilves, jääb Euroopa finantskeskus ka pärast poliitilisi muutusi või Brexitit Londonisse. Mark Yeandle kommenteeris, et London on olnud ja jääb tugeva innovatsiooni ajalooga kaubandussõlmeks. Londoni kasuks räägivad inglise nael, inglise keel ja see asub Euroopa ajavööndis. “London ei kao kuhugi isegi Brexiti tingimustes, ükskõik kui järsk Euroliidust lahkumise kokkulepe tuleb. Londonil on suur hulk omadusi, mis hoiavad seda suurepärase linnana,” toonitas Yeandle.

 

Samas nõustusid panelistid, et London on finantskeskuste hulgas küll edetabeli tipus, kuid britid ei tohiks seda iseenesest mõistetavana võtta. Maailmas on hulganisti paiku, kus sünnib huvitavaid arenguid. Võistlusmoment viib edasi.

 

Moderaator Tamkivi võttis arutelu kokku: “Suurlinnad on tähtsad. Rahvusriigid on samuti tähtsad, kuid nad peavad toimima koostöös linnadega, mis tõmbavad inimesi ja ettevõtteid. Samuti on tähtsad ühendused linnade vahel, mille kaudu saavad inimesed, ideed ja kapital liikuda.”

 

LHV avas Londoni filiaali, et arendada finantsvahendajatele pakutavat teenust. Erakliente ega teisi ärikliente filiaali kaudu teenindada plaanis ei ole.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo