Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tartus tutvustati kiriku toetamiseks loodud EELK Toetusfondi

 

Screen Shot 2018 03 26 at 11.22.48 AM copy

SA EELK Toetusfondi nõukogu esimees, ettevõtja Indek Laul kinkis Tartu Jaani kirikule spetsiaalselt kirikule valmistatud kontsertklaveri Estonia 225. Indrek Laul sõnas, et talle on klaveri kinkimine hea võimalus midagi ühiskonnale tagasi anda. See on esimene kord, kui ta niisuguse kingituse teeb. Laulu sõnul on Estonia 225 väga suur mudel, sel klaveril saab anda ilusaid kontserte. «Kontsertklaver on Estonia 274, kuid 225 on suuruselt kohe järgmine mudel,» rääkis ta. Laulu sõnul on Tartu Jaani kirik üks Lõuna-Eesti olulisimaid kontserdikeskusi ning seal on ka head võimalused pilli hoida. «Tartu Jaani kirikut köetakse ja see on tähtis, sest klaver vajab pikaks elueaks häid tingimusi,» rääkis Laul.

 

Sihtasutuse Tartu Jaani Kirik juhataja Juhani Jaeger (pildil) tunneb suurt rõõmu, et pühakojale kingiti uus klaver. Jaege ütles, et uus klaver tähendab kogudusele ja kirikule palju. Jaegeri sõnul peetakse sel aastal Klaaspärlimängu festivali ja Mailaulu kontserdid just Jaani kirikus tänu uuele pillile. Foto: tartu.postimees.ee

 

25. märtsil tutvustati Tartus Jaani kirikus heategevusfondi EELK Toetusfond. Selle loomise eesmärk on toetada Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut kristliku usu, maailmavaate ja kultuuri hoidmisel ning pärandi säilitamisel Eestis.

 

Toetusfondi asutasid eraisikutena Indrek Laul (fondi nõukogu esimees), Janek Mäggi (fondi nõukogu aseesimees), Väino Kaldoja ja Urmas Viilma; lisaks neile kuuluvad sihtasutuse nõukogusse Mart Hirtentreu, Jüri Ehasalu, Jüri Kraft ja Heiti Hääl. 

 

Palmipuudepüha jumalateenistuse järel toimunud SA EELK Toetusfondi tutvustusürituse raames kinkis ettevõtja Indrek Laul Tartu Jaani kirikule kontsertklaveri 225 ning toimus kontsert Eesti tunnustatud pianistide osalusel. 

 

„EELK Toetusfondi eesmärk on pakkuda inimestele võimalust toetada kirikut tema ühiskondliku rolli täitmisel,” ütles EELK Toetusfondi kaasaasutaja Indrek Laul. „Eestis on väga palju inimesi, kes  väärtustavad kiriku rolli ühiskonnaelu edendamisel ning tahavad kirikut selles aidata. EELK Toetusfondi mõte on kodanikualgatus, kus aktiivsed Eesti inimesed tahavad oma riigi vaimset keskkonda kirgastada ning pärandit väärtustada. Ühistegevus, mille eesmärk on Eesti elu paremaks muutmine, on loomupärase arengu tagatis.”

 

„Ettevõtja ülesanne on oma toetuse kaudu muuta Eestit paremaks nendes elulõikudes, kus mulle tundub, et riigi tugi on ebapiisav või olematu, kuid kodanikkond seda vajab ja eeldab,” märkis EELK Toetusfondi kaasasutaja Väino Kaldoja. „Eesti ettevõtjad tahavad, et Eesti kultuuri kõik võtmevaldkonnad areneksid ja õitseksid. Kirik on initsiatsioon, mille kaudu väga suur osa ühiskonnast end avab – endale, perekonnale, osad ka ühiskonnale. Ma usun, et me peame Eesti pidepunkte tugevdama ning selleks on vaja ühiskonna toetust.”

 

„EELK Toetusfondi eesmärk on pakkuda kõigile soovijatele võimalust kirikut toetada, lihtsalt ja mugavalt,” ütles EELK Toetusfondi kaasasutaja Janek Mäggi. „Fondil on tegus nõukogu, tegevjuht ning iseseisev identiteet. EELK Toetusfond hakkab koguma annetusi avalike kampaaniatega, millega finantseerib konkreetseid projekte. Eripära võrreldes tavaliste annetustega on eelkõige see, et fond kogub raha ja finantseerib käegakatsutavate tulemustega asju, mille puhul annetaja tunneb, et tal on olnud projektis osa ja ta on aidanud seda ellu viia.” 

 

„Ettevõtjatelt tulnud algatus teha kirikuga koostööd ühiskonna sidusamaks muutmise nimel on tänuväärt. Erinevate ühiskonnagruppide koostöös saame Eesti inimeste turvatunde suurendamiseks ja kultuurilise identiteedi tugevdamiseks palju ära teha,“ ütles kirikut toetavasse fondi eraisikuna panustav Urmas Viilma. 

 

Heategevusfondi EELK Toetusfond eesmärk on toetada Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut kristliku usu, maailmavaate ja kultuuri edendamisel ning pärandi säilitamisel Eestis.

 

Täiendav info:

Annely Neame,

Sihtasutuse EELK Toetusfond tegevjuht,

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo