Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda korraldab karjalaskepäeva korjanduse, et koguda raha ja vara hiite uurimiseks ja hoidmiseks, kodulehe, teabevahetuse, trükiste, loengute jt sündmuste ning Koja muude tegemiste tarvis.

 

Maavalla Koja eesmärk on meie maa pärimusliku loodususu ja meie oma iidsete tavade hoidmine, uurimine ja tutvustamine. Koja tegevuse aluseks on vabatahtlik töö ja peamiseks sissetulekuks annetused. Seepärast oleme tänulikud igasuguse abi eest.

 

Annetada on võimalik Maavalla Koja pangaarvele nr EE523300333805270003 Danske Pangas, samuti kodade kokkusaamistel ning eelneval kokkuleppel mujal. Igale annetajale, kes lisab maksekorralduse selgitusse oma postiaadressi, saadetakse tänutäheks käesoleva aasta sirvikalender (vt http://www.maavald.ee/maausk/maausust/sirvide-koostamisest).

 

Karjalaskepäeva korjandus toimub mahlakuu (aprilli) jooksul (kuni 30.04.). Rahvakalendris on karjalaskepäev (23.04.) üks nn postipäevi, mis jagab majandusaasta talve- ja suvepooleks. Karjalaskepäevast algab suviste tööde poolaasta. 

 

Maavalla Koda on möödunud aastal korrastanud Maavalla Kalendrit, vältinud ülemäärase raie Paluküla hiiemäel, teinud koostööd Eesti Rahva Muuseumi ning kohalike omavalitsustega. Korraldasime pärimusfestivali Maavalla Ürgturg, sisustasime Vaskjala loomekeskuse ja Hengo Tulnola mälestustahvli avamist Pärnus. Pidasime loenguid, osalesime rahvusvahelistel konverentsidel ja avaldasime artikleid ajakirjanduses. Peamiselt annetuste varal korraldasime mälestussündmuse „Lembitu 800. Kangelase mälestamine“ Lõhavere linnamäel ja Hiie väe sündmuse Eesti Rahva Muuseumis. 

 

Tänavu teeme jõupingutusi, et uues Muinsuskaitseseaduses oleks looduslik pühapaik omaette mälestise liik ning tihendame sidemeid teiste uurali rahvaste omausulistega. Aasta lõpus korraldame taas Hiie väe sündmuse. 

 

Lähem teave:

Madis Iganõmm

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 

www.maavald.ee

 

Maavalla Koda on loodud esivanemate põliste usu- ja eluväärtuste hoidmiseks ning edendamiseks. Koda tegeleb hiite ja muude looduslike pühapaikade uurimise, tutvustamise ja parema kaitse korraldamisega. Silma hoitakse peal Eesti põhiseaduse nende sätete täitmisel, mis puutuvad loodushoidu, riigi ja usu lahusust ning mõtte- ja usuvabaduse kaitset. Koda seisab vastu kohustusliku usuõpetuse kehtestamise katsetele Eesti koolides ja toetab ilmalikku kodanikuühiskonda ning oma pärimuse tundmise süvendamist.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo