Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Neljapäeval, 19. aprillil suri Tallinnas 93 aasta vanuselt Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Kornelius.

 

Sellest teatas kirik oma sotsialmeedia kontol.

 

Metropoliit Kornelius, kodanikunimega Vjatšeslav Vassiljevitš Jakobs sündis 19. juunil 1924 Tallinnas.

 

Ta lõpetas Tallinna Vene Gümnaasiumi ja õppis 1947-1951 Leningradi Vaimulikus Akadeemias. 1951 siirdus ta Pihkva, hiljem Vologda piiskopkonda.

 

1957. aastal Kornelius vahistati ja talle mõisteti 10-aastane vabadusekaotus. Vangilaagrist vabanes ta 1960. aastal ja seejärel ta naasis Eestisse.

 

Aastatel 1960–1990 teenis Kornelius preestrina (1966. aastast ülempreestrina) Tallinna Nõmme Ristija Johannese kogudust.

 

Aastatel 1990–1992 kandis ta tiitlit Tallinna ja Eesti piiskop, aastatel 1992–1995 Tallinna ja kogu Eesti piiskop, aastatel 1995–2000 Tallinna ja kogu Eesti peapiiskop ning aastast 2000 on tema ametlikuks tiitliks Tallinna ja kogu Eesti metropoliit.

 

Korneliust on autasustatud Igor Severjanini preemiaga (2001) ja Tallinna teenetemärgiga (2005).

 

Eesti kirikute nõukogu president Andres Põder ütles, et Kornelius oli suur eeskuju mitte ainult oma kiriku liikmetele, vaid ka teistele. 

 

"Oma sügava ususõbralikkuse ja koostöövalmidusega on ta äratanud austust ja lugupidamist. Võiks küll öelda, et kirikujuhina, peakarjasena on ta suureks eeskujuks mitte ainult oma kiriku liikmetele, vaid ka teiste kirikute liikmetele, meile kõigile. Jumal õnnistagu tema mälestust," ütles Põder.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo