Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kuigi Jõgeva linna omavalitsusüksusena pärast haldusreformi enam ei eksisteeri, ei takistanud see kohalikul rahval linna 80. sünnipäeva pidada. Selle puhul kutsuti kokku kõik Jõgeva-nimelised nimesed üle Eesti.

 

Möödunud aasta 1. jaanuari seisuga kannab Eestis perekonnanime Jõgeva 119 meest ja 117 naist. Jõgeva linn otsustas sünnipäeva tähistada just nende inimeste seltsis, vahendasid ERR uudised. 

 

"See oli äge mõte ja mõtlesime, et teeme selle teoks. See ei sündinud kohe, läks paar aastat aega, aga täna on see juhtunud," selgitas kokkutuleku idee autor Margus Kask.

 

Kõik kaks ja poolsada Eestimaa Jõgevat küll kokku ei tulnud, kuid mõni neist siiski. Paljudel neist oli Jõgeva linnaga peale nime teisigi seoseid.

 

"Ma olen algul elanud Jõgeva linnas ja siis läksin Tallinna 1971. aastal. 1972. aastal sain tuttavaks noormehega, kelle perekonnanimi oli Jõgeva. Minule tegi see muidugi väga nalja ja siis 1973. aastast kannangi seda perekonnanime," selgitas Siiri Jõgeva.

 

"Mina sain Jõgeva perekonnanime mehe poolt. Niimoodi ma saingi selle nime. Ja mul on laps Maret Jõgeva, aga tema nüüd sai Paideks. Nii et ta läks üle," rääkis Tatjana Jõgeva.

 

Samas oli kokkutulekule tulnud omajagu ka neid, kel Jõgeva linnaga igapäevaelus mingisugust sidet ei ole. 

 

Näiteks Margit Jõgeva on sündinud Tartus ja Jõgevale satub aastas korra. 

 

Ka Birgit Jõgeva, kes sai perekonnanime isa kaudu, käib Jõgeval harva. "Viimane kord käisin kooliajal luulepäevadel. Osalesime Betti Alveri päevade luulevõistlusel. Muul ajal ei satu kahjuks. Eks Jõgeva linn nime poolest on ikka südamelähedane. Ma ei käi siin tihti, aga mul on praktiliselt kõik suveniirid olemas. Mõtlesin, et vahelduseks võiks nüüd kohapeale ka tulla," rääkis ta.

 

Kokkutuleku korraldajad loodavad, et Jõgevate kokkutulek Jõgeva linnas võiks tulevikus traditsiooniks saada.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo