Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

AXH p37g

Väljapaistvaid vilistlasi, esiplaanil ekspeaminister Tiit Vähi.

 

17. septembril tähistas Tallinna Tehnikaülikool oma 100. aastapäeva aktuse ning piduliku kontserdiga, mille kandis üle Eesti Televisioon.

 

Akadeemilisel aktusel kuulutati välja aasta vilistlane, promoveeriti doktorid ning audoktorid. Tehnikaülikooli tervitasid peaminister Jüri Ratas ning Riigikogu esimees Eiki Nestor, kes mõlemad on ka ülikooli vilistlased. Akadeemilisele aktusele eelnes tehnikaülikooli audoktori ja riigitegelase Endel Lippmaa büsti avamine ülikoolilinnakus Akadeemikute alleel.

 

Aastapäevakõne pidas energeetikaprofessor Ivo Palu, kes alustas „saagu valgus“- hetkest ning jõudis välja tõdemuseni, et tulevikus ei ole meil enam lihtsalt elektrijaam Narvas ja elektri tarbimine ülejäänud riigis, vaid järjest rohkem toodetakse elektrit seal, kus on reaalne tarbimisvajadus ja tootmise võimalus ning seda suures osas fossiilkütuste vabalt.

 

Tänane tehnikaülikool sai alguse 17. septembril 1918, mil Saksa vägede poolt okupeeritud Eestis hakkas kohalikke tehnikaharitlasi koondav Eesti Tehnika Selts korraldama tehnilisi erikursusi. Kursustele registreerus 120 tehnikahuvilist ning õppida sai masinaehitust, elektrotehnikat, laevaehitust, hüdrotehnikat, ehitust ja arhitektuuri. Tänases Tallinna Tehnikaülikoolis on 11 000 tudengit, kes õpivad kokku rohkem kui 80-l õppekaval.

 

Saja aasta jooksul on tehnikaülikooli teadlased andnud Eestile ligi 70 000 tippspetsialistist vilistlast, Tallinna ja Tartu laulukaared, maailmatasemel põlevkivikompetentsi, ID-kaardi ja Xtee.

Oma sajandal sünnipäeval kingivad tänased ülikooli teadlased ning tudengid oma isamaale Eesti esimese isesõitva auto.

 

Tallinna Tehnikaülikool on Eesti tehnika- ja IT-teaduse ning -hariduse liider, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo