Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mehed, kas te teete nalja? Konkreetsed pangajuhid Kopenhaagenis on vahvad poisid ja lihtsalt ei teadnud, mille eest nad vastutavad? Häbi ilmarahva ees võiks aga jaguneda kuidagi solidaarselt Eesti ja Taani rahva ning Eesti ja Taani riigi vahel? See meile ei sobi! Ei sobi kohe üldse mitte!

 

Meil on praegu oluline teada, et ka Taanis leidub küllaga poliitikuid ja teisi meie häid sõpru, kes saavad suurepäraselt aru, millega on tegemist olnud. Taani pankurite Eestis asuva filiaali abil pesti Venemaa valitseva kleptokraatia, kurjategijate raha selleks, et seda kasutada vabas maailmas. Tegemist on verise rahaga, mida aus inimene ei peaks puudutama. 

 

Danske Bank ei olnud siin piiratud vastutusega aktsionär, vaid Eestis tegutses nende filiaal. Kopenhaageni pankurite harukontor, mille tegevuse eest nad pidid hoolt kandma ja lõppeks peaksid ka oma nahaga vastutama. Pangajuhtide jutt, et me lihtsalt ei teadnud, mida «nemad

seal» kokku keetsid, ei ole eluliselt usutav. 

 

Danske Bank avalikustas 19. septembril lühikese (!!!) 87-leheküljelise kokkuvõtte enda tellitud sisejuurdluse raportist (täies, pangajuhtidele esitatud mahus on raport mitukümmend korda pikem). Ka sest kokkuvõttest tuleb selgelt välja, et Eesti finantsinspektsioon osutas juba 2007. aastal, et rahapesureeglite järgimisega on lood kehvasti. Hilisemad hinnangud ütlesid, et pabereid on parandatud, ent tegelik olukord on ikka halb.

 

Tegelikult tegi Danske oma Eestis asuvas filiaalis ridamisi auditeid, mis kiitsid toimunu heaks või vähemalt rahuldavaks. Võib-olla Kopenhaagenis tegutsenud pangapealikud ei tahtnudki dokumentidest lugeda, et filiaali vahva kasumi taga on probleemid? Finantskriisile tagasi vaadates ei oleks seesugused kontrollitavate ja audiitorfirmade kokkumängud just liiga üllatavad.

 

Meenutagem, et Danske on nii Euroopas kui ka USAs kaubeldava aktsiaga börsifirma. Need uurimised ei ole eilse pressikonverentsiga kindlasti veel läbi. Eestile sai aga paljugi selgemaks ja Eesti finantsinspektsiooni senised napid sõnad said kinnitust. 

 

Kindlasti on vale valada konkreetsete isiklikult kasu saanud pangajuhtide PR-operatsiooni saatel endale kui rahvale pähe veel solgiämbreid – olgu siis Eestis või Taanis.

 

Ka meie riigikogus tegutseb vähemalt paar kasulikku idiooti, kes raporteid ja tõendeid ära ootamata juba teavadki täpselt, kes nende poliitilistest konkurentidest on «ainuisikuliselt» vastutavad selle eest, et Danske panga filiaal aitas Eesti pinnal pesta Venemaa kurjategijate 

raha.

 

Eestile ja ka Taanile solgiämbri pähe valamine on sigadus, mille eest peavad vastutama need, kes seda tegid.

 

Postimees, 20. september

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo