Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti suursaadik USAs andis üle volikirja president Donald Trumpile

 

42943413980 c6210c64ff o

USA president Donald Trump ja Eesti suursaadik Jonatan Vseviov abikaasaga. Foto: välisministeerium

 

Esmaspäeval, 17. septembril andis Eesti uus suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov president Donald Trumpile üle oma volikirja. 

 

"Ovaalkabinetis on võimalik vahetada vaid mõned üksikud viisakused. President Trump ütles, et Eesti on suurepärane riik, soovis mulle isiklikult ja Eestile edu. Mina tänasin teda selle võimaluse eest meie liidusuhet siin tugevdada ja sellega laias laastus see vestlus piirdus," rääkis Vseviov ERR-i raadiouudistele.

 

„USA toetus Eestile on alati olnud tugev. Eriti on seda tunda meie iseseisvuse 100. juubeli aastal – Eesti president kohtus mõned kuud tagasi USA presidendiga, koostöö toimib igal tasandil,“ märkis suursaadik Vseviov.

 

Vseviovi sõnul oli samas nii enne kui ka pärast ovaalkabinetis käimist rohkelt vestlusi kõrgete ametnikega Valgest Majast ja välisministeeriumist. "Ja siin joonistub välja üks muster, mida me oleme varemgi näinud ja teame, et Ameerika Ühendriikide jaoks on Eesti oluline liitlane ja oluline partner ja meiega soovitakse koostööd tugevdada," märkis ta.

 

Tema kinnitusel on Washingtonis huvi julgeoleku ja transatlantiliste suhete ja NATO vastu pretsedenditult kõrge.

 

Ära märkimist leidis Eesti kaitsekulutuste tase ning osalemine välismissioonidel. Samuti tõsteti esile küberjulgeoleku olulisust ning kahe riigi head koostööd selles valdkonnas. „USA ja Eesti on head liitlased ning hindame kõrgelt USA panust meie regiooni julgeolekusse. Meil on ühine nägemus tänapäeva julgeolekuohtudest, millele me koos vastupanu osutame,“ sõnas suursaadik Vseviov.

 

Jonatan Vseviov lõpetas Tartu Ülikool politoloogia erialal ning seejärel omandas ta magistrikraadi Georgetowni Ülikoolis julgeolekuuuringute erialal. 2004. aastal asus Vseviov tööle välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna atašeena, kust ta liikus edasi poliitikadiplomaadiks Eesti suursaatkonda Washingtonis. 2008. aastast on Vseviov töötanud kaitseministeeriumis. Aastatel 2014-2016 oli kaitseplaneerimise asekantsleri ametikohal ning 2016. aasta jaanuarist asus ta tööle kaitseministeeriumi kantslerina.

 

VES/välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo