Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

42491514 2172426433030144 2264619483609956352 o

Paavstist sai järjekorras 37 647. e-resident. Foto: Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei

 

Paavst Franciscus viibis 25. septembril Eestis ligi üheksa tundi. Tema visiidist tegi ERR põhjaliku kajastuse, sealhulgas otseülekanded nii oikumeenilisest noortekohtumisest Kaarli kirikus kui Vabaduse väljakul toimunud Pühast Missast, mis on järelvaadatavad err.ee portaalis. Paavsti kõned ja rohkelt pilte on väljas kodulehel paavsteestis.ee 

 

Paavst Franciscus maandus Tallinna lennuväljal veidi enne kella 10 hommikul ning lennujaamas sees toimus ka väike tervitustseremoonia, kus kristliku kooli lastekoor esitas vaimuliku rahvalaulu "Mu süda, ärka üles", mis oli ka paavsti visiidi moto.

 

Lennujaamast liikus paavst läbi linna Kadrioru presidendilossi, kus teda ees ootasid riigikogu esimees, ministrid ning diplomaatiline korpus. Kohtumisel president Kersti Kaljulaidiga kinkis

president paavstile Jüri Arraku maali ja e-residentsuse komplekti. Paavst Franciscus kinkis presidendile samuti maali.

 

31032426288 0422f64b01 o

 

Kohtumisel Tallinnas Kaarli kirikus eri uskkondade noortega ütles paavst, et kirik peab olema valmis noorte inimeste elusid ja tundlikkust tõeliselt hindama. Paavst tunnistas, et seksuaalse väärkohtlemise ja rahaskandaalid on inimesi kirikust eemale peletanud, kuid paavsti sõnul peab kirik end parandama ning muutuma avatud ja interaktiivseks kogukonnaks.

 

Paavst Franciscuse külaskäik Eestisse kulmineerus Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud missaga, kuhu kogunes paavsti sõnumist osa saama üle 10 000 inimese. 

 

31036801568 99a25b1ceb o

 

Paavst viitas missal eestlaste usuleigusele ning kutsus tegutsema eestlaste tagasitoomiseks ristiusu juurde. 

 

"Me peame oma hirmud ületama, oma mugavuse selja taha jätma ja tegutsema, sest tänasel päeval ei pea suurem osa eestlasi end usklikuks," ütles paavst oma kõnes.

 

"Teie olete oma ajalooga näidanud, et tunnete uhkust olla eestlased. Te lausa laulate sellest sõnadega "eestlane olen ja eestlaseks jään" ning et "see on uhke ja hää". Kui ilus on seda ühe rahva suust kuulda! Kui ilus on olla vaba ja iseseisev! Mingem siis koos pühale mäele, Moosese mäele, Jeesuse mäele, ja palugem teda – nii nagu ütleb ka selle külaskäigu moto –, et ta ärataks üles meie südamed, et ta annaks meile Püha Vaimu anni, et tunda oma ajaloo igal hetkel ära, kuidas olla vabad, kuidas saada osa headusest ja olla pühad; kuidas võimaldada Jumalal lasta kasvada – siin Eestis ja kogu maailmas – oma pühal rahval, oma preestrite rahval," lõpetas Franciscus oma pöördumise.

 

Enne Eestist lahkumist kohtus paavst lennujaamas veel põgusalt peaminister Jüri Ratasega. Peaminister rääkis paavstiga põgusalt tema Eesti külastuse muljetest ning maailma kriisikolletes inimeste abistamisest.

 

"Viimati külastas paavst Eestit 25 aastat tagasi. Koos katoliku kiriku juhiga pööras täna suur osa maailmast silmad Eestile: nägi meie riiki ning kuulis meie saja-aastast lugu, millest leiab palju ilusat ja uhket, aga ka ränki kannatusi võõrvõimude all," võttis Ratas paavst Franciscuse külastuse tähenduse Eestile kokku.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo