Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Peapiiskop Viilma paavsti kingitusega Konsistooriumi foto 2

Peapiiskop Viilma paavstile kingitud “Liivimaa Kuldreneti” õunapuuga. Konsistooriumi foto

 

Tallinna Kaarli kirikus toimunud oikumeenilise noortekohtumise eel kinkis EELK peapiiskop Urmas Viilma paavst Franciscusele luterliku kiriku poolt õunapuu sordist „Liivi kuldrenett“.

 

Peapiiskop Urmas Viilma kutsus 2017. aastal reformatsiooni 500. aastapäeva puhul kõiki üles istutama õunapuid lootusega, et suudetakse istutada 500 puud. Kokku istutati reformatsiooniaasta auks 530 puud – nii kannab paavstile kingituseks mõeldud õunapuu järjekorranumbrit 531.

 

 Reformatsiooniounapuu tunnistus

Reformatsiooniõunapuu tunnistus.

 

Reformatsiooni meenutamise 500. aastapäeva sümboliks kujunenud õunapuu kannab kristlasi ühendavat usu ja lootuse sõnumit. Martin Lutherile omistatud ütlus „Kui ka teaksin, et homme on maailma lõpp, istutaksin täna veel õunapuu“ võtab lühidal ja ilmekal viisil kokku kristliku eluhoiaku, milleks on armastav ja hooliv suhe ligimese ja looduga. Õunapuu sümboliseerib kingituseks saadud elu, millest meile on antud osa saada ja rõõmu tunda, ent ka selle kingitusega kaasnevat vastutust kaasinimeste ja maailma ees.

 

Regina Hansen,

avalike suhete spetsialist

www.eelk.ee

www.facebook.com/EestiKirik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo