Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Teadlased on üle poole sajandi oodanud võimalust uurida Jõhvi rauamaagi leiukohta ning nüüdseks on saadud nii luba kui ka raha, et alustada järgmisel suvel miljon eurot maksma minevaid eeluuringuid, millel võib olla ülemaailmne tähtsus.

 

Kui juba 1930. aastatel avastasid teadlased, et Jõhvi ümbruskonnas leidub rauamaaki, siis praeguseks on jõutud nii kaugele, et valmis ollakse eeluuringuteks, mille käigus loodetakse peale raua avastada hinnalisemaidki maavarasid: tsinki, niklit ja vaske, vahendab ERR. 

 

Eesti geoloogiateenistuse direktor Alvar Soesoo rääkis, et need vihjed on olemas, aga kui palju metallimaaki maapõues on, täpselt ei teata. «See on meie õlgadel, et kahe-kolme aasta pärast riigile raporteerida, kas minna uuringutega edasi või tagasi, » lausus ta.

 

Geoloogiateenistusel on ees rauamaagi mahu uuringud juba 1940ndate lõpust ja 1950ndatest, mis ütleb, et maaki võib kilomeetri sügavusel olla 1,5 miljardit tonni, mis on ka Euroopa mastaabis ülisuur.

 

ERR/Postimees 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo