Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

PA159830

Seenesokid – linnainimese hädine püüdlus tulla kahe jalaga maa peale tagasi. Foto: Riina Kindlam

 

Seenesokid sobivad seenelisele. Et tooksid õnne saagi leidmisel. Nad ei alanda palavikku, nagu viinasokid, mis peaksid villased olema. Ma pole suurem asi seeneline, küll aga tahaks väga kahe jalaga pigem metsa all, pehme kõdu ja sambla sees seista, kui sokke kuivama riputada oma kolmanda korruse korteri rõdul.

 

Aga on päikeseline 15 kraadi, mis meie jaoks on vananaistesuvi. Sai see hoo sisse tervelt seitse päeva tagasi uute soojarekorditega eri ilmajaamades üle Eesti ja ka kogu Eesti rekordiga – 12. oktoobril 19.1 kraadi Viljandis, eelnev rekord oli 18,3 kraadi 1979. a. Valgas. Võrratu päike, mahe tuul, aknad lahti, (ka öösel!) Päev-päevalt küll langeb nüüd nõks jahedamaks, aga mäletate – kõik, mis on üle 13 kraadi Celsius, on suvi! Ja praegune suvi on ülikirev.

 

Kuivavad seenesokid ongi täiuslikult ebasümmeetriline paar: üks kärbseseente ja teine selle täppidega. Müüaksegi sellisena kohalikus Sokisahtli nimelises poes. Nagu Pipi Pikksuka jaoks loodud, et hüüda kolmandalt läbi kolletavate saarepuulehtede: „Tule taevas appi! Tahaks vaid kahe jalaga maa peale tagasi, armsasse seenemetsa...”

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo