Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tuleva aasta Võidupüha paraad toimub 23. juunil Tartus, kinnitas presidendi kantselei.

 

Kaitseliidu pressiesindaja ütles BNS-ile, et tuleval aastal täitub 100 aastat Eesti vägede ajaloolisest võidust Landeswehri üle Võnnu all ning 85 aastat riigikogu otsusest muuta 23. juuni riiklikuks pühaks. 

 

"Kuna naaberriigi (olgugi et sõbraliku) pinnal ei sobi oma sõjaväeparaadi pidada, tegi Kaitseliit tegi presidendile ettepaneku, et Võidupüha 100 paraad toimuks Tartus. Linnas, mis on kitsamalt meie riigikaitselise hariduse, aga laiemalt kogu hariduselu põline keskus. Pealegi mälestame sellega Tartust pärit Võnnu lahingu võidu sepistajat kindral Põdderit, kes muuseas oli ka Kaitseliidu esimene ülem," sõnas ta.

 

Tuleval aastal möödub ka 140 aastat Vabadussõjas 3. diviisi juhtinud, Tartust pärit kindralmajor Ernst Põdderi sünnist. 

 

23. juunil 1919. aastal andis 3. diviisi ülem kindralmajor Ernst Põdder oma päevakäsuga korralduse, et sel päeval "saadud võitude puhul meie põlise ja äraandliku vaenlase üle, linnades ja maakohtades saaks lipud välja pandud ning kohalikes garnisonides sõjaväeparaadid toime pandud." 

 

Tänavune Võidupüha paraad oli Tallinnas lauluväljakul.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo