Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kui piimatooteid eksporditakse Eestist ligi poolesajasse Euroopa Liidu välisesse riiki, siis looma- ja sealiha hetkel väljaspoole Euroopa Liitu ei müüda. 

 

Sel nädalal külastab Eestit Hongkongi toiduohutuskeskuse delegatsioon, et tutvuda ühe Eesti linnulihatööstusega, kus eksport juba toimib ning Saaremaa Tuule Grupi veisekasvatuse ja lihatööstusega. 

 

Hongkongi toiduohutuse ametnikud tutvusid Saaremaal Tuule Grupi veisekasvatuse ahelaga, alustades söötadest kuni lihatööstuse toodanguni välja. Kui kõik vastab välisriigi ametnike arvates nõuetele, võib Hongkongist saada väljaspool EL esimene riik, kuhu Eestist veiseliha ja veiselihatooteid taas eksportida saaks.

 

Saaremaa lihatööstuse ekspordi osa on praegu marginaalne ehk suurusjärgus viis protsenti kogutoodangust. Seakatk oli see, mis pani ekspordipõntsu aastaid tagasi, kuigi tegelikult oli juba ka tookord Hongkongiga eellepingud ekspordi suhtes olemas.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo