Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mitmed riigid on teatanud, et ei kirjuta alla ÜRO rändeleppele, kuna tahavad migratsiooniekspert Lehte Rootsi sõnul ise kontrollida oma piire ja ise otsustada, kes nende riiki elama tuleb.

 

Maailmas on praegu liikvel umbes 250 miljonit inimest ja nende liikumisega ei saada hakkama ei Euroopas ega Ameerikas. Marrakeshis alla kirjutatav pakt on tegelikult juba lõpptulemus, ütleb Lehte Roots, asi sai alguse kaks aastat tagasi, kui sõlmiti New Yorgi deklaratsioon. Tollal leppisid ÜRO liikmesriigid kokku, et nad põhimõtteliselt respekteerivad migrantide õigusi. Praeguseks on aru saadud, et olemasolevatest rahvusvahelistest dokumentidest ei piisa, ja tuleb sätestada uued reeglid. 

 

"Selles mõttes siin ei ole midagi uut. Me kõike seda juba teeme. Me rakendame rahvusvahelist õigust, me rakendame Euroopa Liidu õigust. Selles mõttes on see deklaratiivne," rääkis Roots. 

 

USA teatas detsembris, et lahkub läbirääkimistelt, sest pakti sätted ei ole kooskõlas riigi immigratsiooni- ja põgenikepoliitikaga. Ka Ungari, Austria ja Horvaatia on teatanud, et lahkuvad USA eeskujul ÜRO rändeleppest, kuna see julgustab inimhulkade liikumisi.

 

"Sest näha on siin juba, et ka Poola ja Itaalia on nende riikidega ühinenud, kes ei taha sellele dokumendile alla kirjutada. Mina näen seda sellise protestina, et riigid tunnetavad, et nende suveräänsust hakatakse piirama. Ja kuna migratsioon on olnud alati selline teema, mida riigid peavad väga iseenda suveräänsusesse sekkumisena, siis igasugune väljaspoolt tulev surve piire avada või midagi loota migratsioonipoliitikas, seda nähakse ohuna," sõnas Roots.

 

Ta rääkis, et riigid ei ole migratsiooni probleemidega tegelemisel näinud seda abi, mida Euroopa Liit on lubanud. "Pigem on see selline protestiaktsioon, et me ei ole nõus enam kokku leppima mitte milleski, enne kui me ei saa oma kodus probleemi ära lahendatud. Me ei suuda hakkama saada sellega, millega me peame hakkama saama ja me ei taha võtta endale mitte mingisuguseid uusi kohustusi ega anda mitte mingisuguseid lubadusi," lisas ta.

 

ERR  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo